Najpierw upał, potem powietrze znad Arktyki. IMGW wydał ostrzeżenia dla całego kraju

Magdalena Kulej
23.08.2018  10:13
Najpierw upał, potem powietrze znad Arktyki. IMGW wydał ostrzeżenia dla całego kraju
Najpierw upał, potem powietrze znad Arktyki. IMGW wydał ostrzeżenia dla całego kraju Fot: STANISLAW KOWALCZUK/East News

Miejscami zrobi się groźnie.

Jeszcze w czwartek nad Polską utrzyma się letnia, słoneczna aura. To zacznie się jednak zmieniać z początkiem weekendu – donosi TVN Meteo.

Pogoda – czwartek

Czwartek 23 sierpnia zapowiada się bardzo pogodnie. Jak zapowiadają synoptycy, przelotne opady mogą wystąpić jedynie na Podhalu, Orawie i Spiszu.

Najchłodniej będzie na Suwalszczyźnie. Tam termometry w najcieplejszym momencie dnia wskażą 24 stopnie Celsjusza. W pozostałych regionach znacznie cieplej, a nawet upalnie. Zwłaszcza na Dolnym Śląsku, gdzie temperatura ma wzrosnąć do aż 31 stopni Celsjusza. I na tym lato się zakończy.

ZOBACZ TEŻ: Przebiegunowanie Ziemi szybciej niż sądzono. Nowe wyniki badań

Pogoda – piątek

Już w piątek odczujemy gwałtowną zmianę pogody. Zgodnie z przewidywaniami synoptyków TVN Meteo, temperatura tego dnia nie przekroczy już 20 stopni, a na niebie zacznie brakować słońca. Zamiast tego zobaczymy więcej deszczowych i burzowych chmur.

Pogoda – weekend

Weekend to prawdziwe załamanie pogody. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał prognozę ostrzeżeń dla wszystkich województw, bo już w sobotę napłynie do nas powietrze znad Arktyki.

Gwałtowne burze przejdą przez Polskę w piątek i w nocy z piątku na sobotę. Temperatura niemal w całym kraju spadnie o około 10°C – czytamy w oficjalnym komunikacie. (IMGW)

W sobotę burze będą przebiegać od Pomorza Wschodniego i Warmię, przez centrum, po Śląsk i Małopolskę, a w nocy przemieszczą się na wschód. Burzom będą towarzyszyć intensywne opady deszczu, miejscami grad i bardzo silne porywy wiatru.

Temperatura będzie jeszcze wysoka na południowym wschodzie kraju. Tam można spodziewać się około 27 stopni. Na pozostałym obszarze zdecydowanie chłodniej – od 19 do 21 stopni.

W niedzielę nie będzie lepiej. Temperatura maksymalna tego dnia wyniesie zaledwie od 15°C, 17°C na północnym wschodzie do 21°C na południowym zachodzie. Pogoda ma poprawić się w poniedziałek.

Zagłosuj

Jak zachowujesz się w trakcie burzy?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze