Fabienne nad Polską. IMGW wydał ostrzeżenia dla 8 województw

Magdalena Kulej
24.09.2018  10:59
deszcz pogoda
deszcz pogoda Fot: Wojciech TRACZYK/East News

Będzie zimno, mokro i wietrznie.

Nad Polską znajduje się niż Fabienne, który przynosi do kraju ulewy i bardzo silne porywy wiatru. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w poniedziałek alerty I i II stopnia dla 8 województw.

W nocy z niedzieli na poniedziałek z powodu wichur strażacy interweniowali ponad 800 razy. Jak donosi TVN Meteo, ranny został 5-latek, a ponad 150 tysięcy odbiorców zostało pozbawionych prądu. Niestety poniedziałek nie zapowiada się pogodniej. Miejscami prędkość wiatru może dochodzić do 80 km/h, w górach do nawet 130 km/h.

ZOBACZ TEŻ: Zima już tu jest. Południe Polski całe w śniegu!

Pogoda – poniedziałek

Pogoda w poniedziałek nie będzie nas rozpieszczać. W ciągu dnia na termometrach zobaczymy maksymalnie 12 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i 15 stopni na Podkarpaciu. Temperatura odczuwalna będzie jednak niższa, bo trzeba liczyć się też z intensywnymi opadami deszczu i jeszcze intensywniejszym wiatrem dochodzącym w porywach do 80 km/h. Na Bałtyku spodziewany jest sztorm. Tam prędkość wiatru będzie sięgać 8 stopni w skali Beauforta.

Alerty I stopnia przed wichurami obowiązują w województwach: zachodniopomorskim, dolnośląskim, opolskim, śląskim, małopolskim, świętokrzyskim i podkarpackim

Ostrzeżenia wydano też w związku z intensywnymi opadami. Alerty hydrologiczne II stopnia obowiązują w województwach pomorskim i zachodniopomorskim. Tam oprócz deszczu, może spaść też grad.

Poprawy pogody można spodziewać się w połowie tygodnia. Wówczas na 2-3 dni temperatura wzrośnie do 20 stopni Celsjusza.

ZOBACZ TEŻ: Pomarańczowy śnieg w Europie

Zagłosuj

Moja ulubiona pora roku to

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze