Uwaga na gwałtowne burze z gradem. IMGW wydał ostrzeżenia

Magdalena Kulej
11.06.2018  09:53
Pogoda burza deszcz grad
Pogoda burza deszcz grad Fot: East News

Miejscami będzie niebezpiecznie.

Po wyjątkowo upalnym weekendzie przyszedł czas na odrobinę wytchnienia, choć tylko chwilowego. Od poniedziałku przez kilka dni będzie można odczuć lekkie ochłodzenie, a we znaki dadzą się gwałtowne burze i ulewy.

Pogoda - poniedziałek 

Jak donosi TVN Meteo, od początku tygodnia będzie nam towarzyszyć dość niespokojna, a nawet niebezpieczna aura. Nad niemal całym krajem rozwinie się zachmurzenie, które przyniesie burze z silnymi podmuchami wiatru nawet do 100 km/h i intensywnym deszczem. Nie wyklucza się tez gradu.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia. Ostrzeżenia przed groźnymi burzami dotyczą województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, podkarpackiego, mazowieckiego, lubelskiego, świętokrzyskiego i małopolskiego.

Wciąż będzie gorąco. Na termometrach w poniedziałek zobaczymy maksymalnie od 25 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku do 31 stopni na Podkarpaciu.

Pogoda – wtorek 

We wtorek temperatura spadnie i nie będzie już przekraczać 30 stopni. Najchłodniejszym miejscem będzie Suwalszczyzna. Tam termometry wskażą zaledwie 22 stopnie. Najcieplej będzie na Podkarpaciu – 27 stopni. Mieszkańcy południowych regionów powinni pamiętać o parasolach.

Na ten dzień IMGW wydało ostrzeżenia I stopnia dla województw: opolskiego i dolnośląskiego. Ostrzeżenia II stopnia dotyczą Śląska, Małopolski i Podkarpacia.

Pogoda – środa 

Środa to na mapie Polski kolejny mokry dzień, ale też najchłodniejszy w całym tygodniu. Temperatura maksymalna wyniesie od 22 stopni na Suwalszczyźnie do 26 stopni na Podkarpaciu. Deszcz i burze spodziewane są przede wszystkim na południu kraju.

Pogoda – czwartek 

Po kilkudniowym odpoczynku od lejącego się z nieba żaru pogodna aura zacznie w czwartek powracać do kraju. Wówczas nie przewiduje się wystąpienia chmur i deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 23 stopni na Suwalszczyźnie do 28 stopni na Podkarpaciu.

W kolejnych dniach temperatura będzie stale rosnąć i w weekend może przekroczyć 30 stopni. Upał utrzyma się przynajmniej do połowy kolejnego tygodnia. Na 20 czerwca przewiduje się 33 stopnie Celsjusza.

Zagłosuj

Jak zachowujesz się w trakcie burzy?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze