Kolejne alerty pogodowe. Ulewy, burze i tornado

Magdalena Kulej
17.05.2018  09:50
Kolejne alerty pogodowe. Ulewy, burze i tornado
Kolejne alerty pogodowe. Ulewy, burze i tornado Fot: Maciej Moskwa/East News

W czwartek pogoda nie odpuści.

Nad Polską przemieszcza się niż, który przyniósł dynamiczną pogodę z burzami i intensywnymi opadami deszczu. W środę po południu ulewy doprowadziły do lokalnych podtopień. W czwartek pogoda nie odpuści.

Jak podaje TVN Meteo, wiosenna aura może dopisać jedynie na krańcach zachodnich. W pozostałych częściach kraju będzie pochmurno i ulewnie.

ZOBACZ TEŻ: Burzokalipsa w Polsce

Pogoda - deszcz, burze i tornado

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w dalszym ciągu alarmuje i podtrzymuje ostrzeżenia meteorologiczne I i II stopnia oraz alerty hydrologiczne dla południowych województw. Te mają obowiązywać jeszcze nawet przez kilka dób.

Do soboty, tylko w ciągu czterech dni, może spaść norma miesięczna opadów. Najwyższe sumy opadów prognozowane są zwłaszcza dla Podkarpacia, Małopolski, Lubelszczyzny i Kielecczyzny - zapowiada synoptyk TVN Meteo Arleta Unton-Pyziołek. (tvnmeteo.tvn24.pl)

Szczególnie w tych regionach może dojść do podtopień. Termometry wskażą maksymalnie od 16 stopni na Podkarpaciu do 23 stopni na Nizinie Szczecińskiej. 

Ulewom mogą towarzyszyć niebezpieczne zjawiska atmosferyczne. Lokalnie pojawią się gwałtowne burze, a wiatr w porywach osiągnie prędkość 75 km/h. 

W środę ulewne deszcze w ciągu kilku godzin doprowadziły do podtopień. Internauci na bieżąco udostępniają nagrania, na których widać zalane ulice miast.

Niebezpiecznie jest też za naszą zachodnią granicą. W środę po południu nad niemiecką Nadrenią Północną-Westfalią przeszło gigantyczne tornado.

Zagłosuj

Decydujesz się na podróż w trudnych warunkach pogodowych?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze