Jeszcze dziś załamanie pogody. Ostrzeżenia 2 stopnia i możliwe trąby powietrzne

Magdalena Kulej
21.06.2018  11:00
Pogoda burza
Pogoda burza Fot: Stefan Maszewski/East News

Po upalnym czwartku czeka nas wyjątkowo zimny prysznic.

Czwartek rozpoczął się wyjątkowo upalnie. Już w południe temperatura może przekroczyć 30 stopni Celsjusza. Nic dziwnego, biorąc pod uwagę, że właśnie 21 czerwca o 12:07 rozpocznie się lato. Niestety tylko na chwilę. Jeszcze tego samego dnia mieszkańców większej części kraju czeka zimny prysznic.

Pogoda na czwartek. Upał i załamanie pogody

W czwartek pogoda będzie wyjątkowo dynamiczna. Termometry wskażą od 26 stopni na Nizinie Szczecińskiej, przez 28 stopni na Warmii i Mazurach, do 32 stopni na Podkarpaciu.

Synoptycy TVN Meteo ostrzegają jednak przed burzami, porywistym wiatrem, a nawet przed trąbami powietrznymi. Te ostatnie mogą utworzyć się na Kujawach, Ziemi Łódzkiej i Śląsku.

Musimy ostrzec, i to poważnie ostrzec, przed czwartkowymi burzami. To, co będzie się działo, może być bardzo nieprzyjemne. Jeżeli, zwłaszcza w godzinach popołudniowych, zobaczycie ciemne, czarne chmury i usłyszycie, że grzmi, to spodziewajcie się gwałtownej pogody i szukajcie schronienia albo nie wychodźcie z domu, albo wróćcie gdzieś, gdzie będziecie bezpieczni - ostrzegał Tomasz Wasilewski, prezenter pogody TVN Meteo. (tvnmeteo.tvn24.pl)

Ostrzeżenia wydał też Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Alerty I i II stopnia IMGW dotyczą wszystkich województw. Wszędzie wystąpią gwałtowne burze bardzo silny wiatr, a gdzieniegdzie opady gradu.

Pogoda – piątek i weekend

Po intensywnym czwartku odczujemy wyraźne ochłodzenie. W piątek w większości kraju wystąpią przelotne opady deszczu, a termometry wskażą od 17 stopnia Nizinie Szczecińskiej do zaledwie 21 stopni na Podkarpaciu.

W sobotę podobnie. Pogodnym niebem będą cieszyć się jedynie mieszkańcy zachodniej Polski. W pozostałych częściach kraju znów spadnie deszcz i pojawią się burze. Termometry wskażą maksymalnie 20 stopni. Podobnie będzie w niedzielę. Na poprawę pogody można liczyć dopiero w poniedziałek. Temperatura wzrośnie o kilka stopni, a w Polsce znów zaświeci słońce.

Zagłosuj

Jak spędzasz tegoroczne wakacje?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze