„Zgniły wyż” nad Polską. Pogoda na długi weekend nie zachwyca

Magdalena Kulej
09.11.2018  17:06
„Zgniły wyż” nad Polską. Pogoda na długi weekend nie zachwyca
„Zgniły wyż” nad Polską. Pogoda na długi weekend nie zachwyca Fot: PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Prognoza pogody na weekend nie wygląda optymistycznie. Aurą w Polsce wciąż kieruje wyż znad Rosji, który sprzyja rozwijaniu się nieprzyjemnych zjawisk.

Nad Polską utrzymuje się wyż znad Rosji, a taki układ ciśnienia o tej porze roku przekształca się często w tzw. „zgniły wyż”. Co to dla nas oznacza? Przede wszystkim gęste chmury, mgły i smog, który przy jednoczesnym braku wiatru będzie bardzo długo utrzymywał się przy powierzchni ziemi.

Pogoda na długi weekend [SOBOTA]

Sobota, tak jak poprzednie dni, przywita nas bardzo mgliście. Dzień zapowiada się jednak stosunkowo pogodnie. Na Dolnym Śląsku przewidywane są znaczne przejaśnienia. Najchłodniej tego dnia będzie na Suwalszczyźnie – 10 stopni Celsjusza. Nieco cieplej w centrum – 13 stopni. 15 stopni zobaczą na termometrach mieszkańcy południowej Polski.

Pogoda na długi weekend [NIEDZIELA, Narodowe Święto Niepodległości]

W niedzielę zdecydowanie bardziej się zachmurzy. Na północy z chmur może spaść przelotny deszcz. Na termometrach od 9 stopni na Suwalszczyźnie przez 13 w centrum, po 14-15 stopni na południu kraju. W niedzielę, zwłaszcza w górach, można spodziewać się silniejszego wiatru.

ZOBACZ TEŻ: Marsz Niepodległości i marsz "biało-czerwony" 11 listopada w Warszawie [TRASY, PROGRAM]

Pogoda na długi weekend [PONIEDZIAŁEK]

W poniedziałek temperatura wzrośnie. Na Dolnym Śląsku termometry pokażą nawet 17 stopni Celsjusza. 16 stopni mogą spodziewać się mieszkańcy Małopolski. Nieco chłodniej – 13 stopni – pokażą termometry w centrum, 10 – na północy kraju. Tam możliwe przelotne opady deszczu.

ZOBACZ TEŻ: 12 listopada dniem wolnym od pracy. Zobacz MEMY

Przeczytaj więcej
Komentarze