Jessica szaleje nad Polską. Ostrzeżenia IMGW dla większości województw

Magdalena Kulej
03.10.2018  08:41
Jessica szaleje nad Polską. Ostrzeżenia IMGW dla większości województw
Jessica szaleje nad Polską. Ostrzeżenia IMGW dla większości województw Fot: GERARD/REPORTER

Rozesłano też alerty RCB.

Pogoda nie będzie dziś dla nas łaskawa. Do Polski wkroczył już niż Jessica. Ten układ niskiego ciśnienia przemieszczał się w kierunku naszego kraju znad Morza Norweskiego. Przyniósł intensywne opady deszczu, ale przede wszystkim bardzo silny wiatr.

Jak donosi TVN Meteo, w nocy z wtorku na środę najsilniej powiało w zachodniopomorskim Darłowie, gdzie wiatr osiągał w porywach nawet 114 km/h. Dziś wiatr może rozpędzać się do podobnych prędkości.

W związku z zagrożeniem Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla większości województw. Alerty II stopnia dotyczą województw zachodniopomorskiego i pomorskiego. Ostrzeżenia I stopnia wydano dla województw wielkopolskiego, lubuskiego, łódzkiego, dolnośląskiego i opolskiego. 

ZOBACZ TEŻ: Tajfun Trami sieje spustoszenie w Japonii

Alert RCB

Nie tylko wiatr może w najbliższych godzinach stanowić zagrożenie. IMGW wydał alerty hydrologiczne II stopnia w województwach zachodniopomorskim i pomorskim. We wtorek mieszkańcy tych województw otrzymali SMS-a od Rządowego Centrum Bezpieczeństwa z ostrzeżeniem przed sztormem i prognozowanym wzrostem poziomów wody powyżej stanów ostrzegawczych.

Przeczytaj więcej
Komentarze