Alerty dla 6 województw. Uważajcie na gołoledź!

Magdalena Kulej
23.11.2018  09:21
pogoda mróz
pogoda mróz Fot: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

W piątek Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I stopnia przed marznącymi opadami dla 6 województw.

Pogoda w Polsce nieco się poprawia. Temperatura w piątek wzrośnie, ale mimo to w wielu miejscach możliwe są opady deszczu i mżawki. O poranku, w połączeniu temperaturami bliskimi 0, mogą doprowadzić do powstawania niebezpiecznej gołoledzi.

Drogi i chodniki będą śliskie, przed czym ostrzega IMGW. Ostrzeżenia I stopnia wydano dla województw dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego.

Pogoda na piątek 23.11

W ciągu dnia temperatura wzrośnie. Najchłodniej w piątek będzie na Suwalszczyźnie i Podlasiu – maksymalnie 1 stopień powyżej zera. Nieco cieplej na Pomorzu, gdzie termometry pokażą 2 stopnie.  3-4 stopnie w centrum i na północnym zachodzie i maksymalnie 6 na południu kraju. Im jednak dalej na południe, tym więcej chmur. Na północy słońca dziś nie zabraknie.

Smog dzisiaj - piątek

Uwaga! Jakość powietrza w piątek nie jest najlepsza. Stacje pomiarowe o poranku w Krakowie, Katowicach czy Wrocławiu wskazywały na znaczne przekroczenie norm występowania pyłu PM2.5, kolejno o 304%, 240% i 258%.

ZOBACZ TEŻ: Będą zmiany na mapie Polski

Przeczytaj więcej
Komentarze