Pogoda w weekend nie będzie nas rozpieszczać. IMGW wydał ostrzeżenia

Magdalena Kulej
06.07.2018  11:18
prognoza pogody Polska
prognoza pogody Polska Fot: Mariusz Grzelak/East News

Weekend zapowiada się gwałtownie, miejscami niebezpiecznie.

Piątek w większości regionów w Polsce rozpoczął się pogodnie. To ma się jednak zmienić.

Pogoda – piątek 

Jak podaje TVN Meteo, już po południu może zrobić się niebezpiecznie. Na południu Polski synoptycy przewidują burze. Ostrzeżenia w związku z piątkowymi wyłądowaniami i możliwymi gradobiciami wydał już Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Nie wyklucza się też alertów na kolejne dni.

IMGW wydał ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia dla województw: śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Będą obowiązywać od godziny 14 do 22.

W pozostałych regionach ma być jednak słonecznie. Na termometrach zobaczymy od 20 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 28 stopni w Małopolsce.

ZOBACZ TEŻ: Trąby powietrzne przeszły przez Polskę. Te nagrania robią wrażenie

Pogoda – weekend

Ci, którzy planują weekendowy wyjazd, powinni mieć się na baczności. Nie wszędzie warunki atmosferyczne będą sprzyjać podróżom.

Sobota okaże się wyjątkowo nieprzyjemna i deszczowa na wschodzie, w pozostałych regionach powinno być pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie od 23 stopni na Suwalszczyźnie do 27 stopni na Dolnym Śląsku.

W niedzielę słońcem będą się już cieszyć jedynie mieszkający i wypoczywający na północy kraju. W innych częściach kraju przewiduje się wystąpienie burz, przelotnych opadów deszczu i silnego wiatru. Weekend zakończy się temperaturą od 23 stopni na Suwalszczyźnie do 26 stopni na Podkarpaciu.

W kolejnych dniach spokojnie i pogodnie. Afrykańskie upały jeszcze nie powrócą, ale w całej Polsce można spodziewać się przyjemnej aury i temperatury dochodzącej do 25 stopni Celsjusza.

ZOBACZ TEŻ: Grad wielkości jabłek, burze i ulewy

Zagłosuj

Jak spędzasz tegoroczne wakacje?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze