Załamanie pogody. W weekend temperatura drastycznie spadnie

Magdalena Kulej
29.06.2018  10:06
Załamanie pogody. W weekend temperatura drastycznie spadnie
Załamanie pogody. W weekend temperatura drastycznie spadnie Fot: East News

Będzie mokro i nieprzyjemnie.

Piątek w wielu regionach rozpoczął się wyjątkowo pogodnie. I tak pozostanie, ale tylko przez kilka godzin. Letnią temperaturą Polacy nie zdążą się nacieszyć. Synoptycy ostrzegają o nadciągającym ochłodzeniu.

Pogoda na piątek

Jak donosi TVN Meteo, w piątek na termometrach zobaczymy od 20 stopni Celsjusza na Wybrzeżu, przez 23 stopnie w rejonie Zatoki Gdańskiej, do nawet 28 stopni w centrum i na zachodzie.

Temperatura będzie jednak stopniowo spadać, bo nad Polską rozwinie się spore zachmurzenie, które przyniesie gwałtowną zmianę pogody. Najgorzej będzie na południu i południowym wschodzie, gdzie można spodziewać się burz z gradem i intensywnego deszczu.

Pogoda na weekend 

W sobotę na niebie znów pojawią się kłębiaste chmury. W zdecydowanej większości kraju spadnie deszcz. Spadnie też temperatura, bo zgodnie z przewidywaniami synoptyków termometry mogą gdzieniegdzie wskazać zaledwie 13 stopni Celsjusza.

W sobotę najchłodniej będzie na Suwalszczyźnie. Tam można spodziewać się 17 stopni Celsjusza. Termometry w centrum w najcieplejszym momencie dnia wskażą 19 stopni, a 22 na Ziemi Lubuskiej.

Jeszcze chłodniej będzie w niedzielę. Rozpogodzeń można spodziewać się tylko na zachodzie kraju. W pozostałych częściach Polski niebo pozostanie przykryte warstwą kłębiastych chmur. Gdzieniegdzie spadnie deszcz.

Na termometrach w niedzielę zobaczymy od 13 stopni na Suwalszczyźnie, przez 17 stopni w centrum kraju do 19 na Pomorzu Zachodnim.

ZOBACZ TAKŻE: Burze, trąby powietrzne i zamiecie pyłowe przeszły nad Polską 

Pogoda na kolejny tydzień. Poniedziałek i wtorek z ociepleniem

W poniedziałek w większości kraju będzie podobnie. Słońce zaświeci tylko na zachodzie, w pozostałych regionach na słoneczne promienie nie ma co liczyć. Temperatura zacznie jednak stopniowo wzrastać.

W poniedziałek termometry na Podkarpaciu wskażą 14 stopni, w centrum 16, ale na Pomorzu Zachodnim już 24. We wtorek rozpogodzi się już w niemal całym kraju, a temperatura wzrośnie do nawet 26 stopni.  

Zagłosuj

Jak spędzasz tegoroczne wakacje?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze