Drastyczne załamanie pogody. Burze i podtopienia w całej Polsce

Magdalena Kulej
13.07.2018  14:49
Pogoda
Pogoda Fot: LUKASZ KASPRZAK/East News

IMGW wydał ostrzeżenia dla kilku województw. 

Meteorolodzy nie mają dobrych wiadomości dla planujących weekendowy wypoczynek. Nad Polską przechodzi właśnie niż, który, w wielu miejscach w kraju, jest przyczyną wyjątkowo ulewnej pogody. I tak ma pozostać do końca tygodnia. Mimo to będzie ciepło – informuje TVN Meteo.

Pogoda – piątek

Piątkowe popołudnie zapowiada się deszczowo w całej Polsce – bez wyjątku. Najgorzej będzie w północno-wschodniej części kraju. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I stopnia przed burzami z gradem dla województw: warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego, podlaskiego, pomorskiego, mazowieckiego, lubelskiego oraz wschodnich części województw łódzkiego i wielkopolskiego.

Tego dnia na termometrach zobaczymy od 22 stopni Celsjusza na Kaszubach i Suwalszczyźnie do 26 stopni na Podkarpaciu.

Prognozowana wysokość opadów to 10-25 litrów na metr kwadratowy. Miejscami wystąpią burze, możliwy jest grad. W czasie burz porywy wiatru dojdą do 70 km/h - czytamy w komunikacie IMGW.

ZOBACZ TAKŻE: Burze, trąby powietrzne i zamiecie pyłowe przeszły nad Polską 

Pogoda na weekend

W sobotę pogoda nie zaskoczy. To ciąg dalszy burzowej i deszczowej aury, która nie ominie większości regionów w kraju. Sobota zapowiada się pogodnie tylko na zachodzie.

W pozostałych częściach Polski zagrzmi i przelotnie popada. Nie oznacza to jednak, że deszcz będzie słaby. Ciepło. Temperatura wyniesie od 21 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 27 stopni na Dolnym Śląsku.

W niedzielę pogoda znów dopisze tylko mieszkańcom zachodniej Polski. Termometry pokażą od 22 stopni na Podkarpaciu do 27 na Dolnym Śląsku. Niestety początek kolejnego tygodnia również nie zapowiada się optymistycznie.

Zagłosuj

Jak zachowujesz się w trakcie burzy?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze