Ostrzeżenia pogodowe dla 11 województw. Będzie naprawdę groźnie

Magdalena Kulej
11.05.2018  09:57
Burza pogoda
Burza pogoda Fot: Adam Staskiewicz / East News

Słoneczny poranek to jedynie cisza przed burzą.

Piątek zapowiada się wyjątkowo niespokojnie. Po przyjemnym poranku można spodziewać się nadejścia potężnych chmur burzowych, deszczu, gradu i porywistego wiatru.

Piątkowy poranek był jedynie ciszą przed burzą. Strefa opadów była jeszcze uśpiona, a słaby deszcz występował w województwach: zachodniopomorskim, wielkopolskim, dolnośląskim i lubuskim. Później ten front się uaktywni - zapowiedział prezenter TVN24 Tomasz Wasilewski. (tvnmeteo.tvn24.pl)

Wciąż będzie ciepło. Na termometrach zobaczymy 18 stopni na Pomorzu Zachodnim, 20 stopni na Suwalszczyźnie i Podlasiu, 25 stopni w centrum, a także na Podkarpaciu oraz Warmii i Mazurach do nawet 28 stopni Celsjusza w Małopolsce, na Kujawach i Pomorzu. Najchłodniej będzie w Zakopanem, gdzie termometry wskażą zaledwie 16 stopni.

Pogoda na piątek. Nadciągają gwałtowne burze 

W godzinach popołudniowych, najprawdopodobniej między godziną 15 a 18, w większej części kraju wystąpią gwałtowne burze. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje wydanie ostrzeżeń dla 11 województw.

Najniebezpieczniej będzie w województwach: pomorskim, warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim, łódzkim, wielkopolskim, świętokrzyskim, małopolskim, śląskim, opolskim i dolnośląskim. 

Do burzy dojdzie jeszcze ulewny deszcz (lokalnie nawet 40 l/mkw), grad i silny wiatr, który w porywach osiągnie prędkość do 80 km/h.

Pogoda na weekend

Po groźnym piątku pogoda da Polakom odrobinę odpocząć. Jak podaje TVN Meteo, sobota zapowiada się pogodnie. Jedynie na zachodzie kraju może pojawić się więcej chmur i opady deszczu.

Termometry pokażą 21 stopni na Suwalszczyźnie, przez 24 stopnie w centrum kraju do nawet 25 stopni na Dolnym Śląsku. Podobnie będzie w niedzielę. Niestety niespokojna ma powrócić już w poniedziałek.

Zagłosuj

Decydujesz się na podróż w trudnych warunkach pogodowych?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze