IMGW wydał ostrzeżenia przed burzami. A w kolejnych dniach niespodzianki

Magdalena Kulej
18.06.2018  10:04
IMGW wydał ostrzeżenia przed burzami. A w kolejnych dniach niespodzianki
IMGW wydał ostrzeżenia przed burzami. A w kolejnych dniach niespodzianki Fot: JAKUB ORZECHOWSKI / EAST NEWS

Pogoda z początkiem wakacji będzie zaskakiwać. 

Tydzień rozpocznie się pogodnie tylko na zachodzie kraju i na Pomorzu. W pozostałych częściach Polski może być niespokojnie. 

Pogoda - poniedziałek 

Jak donosi TVN Meteo, poniedziałek zaczął się w wielu miastach wyjątkowo ciepło, a temperatura o poranku przekraczała nawet 16 stopni. W kolejnych godzinach będzie wyjątkowo parno. Tak ciepłe powietrze i kłębiaste chmury będą sprzyjały rozwijaniu się gwałtownych zjawisk i wyładowań atmosferycznych. Meteorolodzy uprzedzają przed burzami z ulewnym deszczem i gradem.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał już ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami dla 4 województw: mazowieckiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego i podkarpackiego.

Poniedziałek może przynieść opady również w innych częściach kraju, choć już nie tak intensywne.Temperatura maksymalna wyniesie od 21 stopni Celsjusza na Wybrzeżu Gdańskim, przez 25 stopni w centrum do 27 stopni na Mazowszu i Lubelszczyźnie.

Pogoda – początek wakacji 

W kolejnych dniach będzie ciepło, a nawet upalnie. Taka aurą cieszyć się będzie cała Europa. Jak informuje Tomasz Wasilewski z TVN Meteo, chłodne powietrze z północy płynie obecnie tylko nad Islandię i północny Atlantyk.

Niestety ta zimna masa powietrza w końcu wedrze się do naszej części kontynentu. Zanim to jednak nastąpi, czekają nas odwiedziny wyżu ciągnącego się od Atlantyku aż po Rosję.

W połowie tygodnia w wielu regionach kraju temperatura może przekroczyć nawet 30 stopni. Z początkiem wakacji nastąpi jednak wyraźne ochłodzenie.

W pierwszy letni weekend termometry nad polskim morzem wskażą zaledwie 17 stopni. Nieco cieplej, 23 stopnie Celsjusza, wskażą termometry na południu kraju.

Po kilku chłodnych dniach znów zrobi się przyjemniej, choć już nie upalnie. Temperatura wyniesie przeważnie ok. 25 stopni Celsjusza, a taka aura utrzyma się do pierwszych dni lipca.

Zagłosuj

Jak spędzasz tegoroczne wakacje?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze