Idzie mróz i śnieg. Zima nie tylko w górach!

Magdalena Kulej
16.11.2018  16:05
snieg pogoda
snieg pogoda Fot: LUKASZ SOLSKI/East News

Uderzenie zimy w połowie listopada – to czeka nas w najbliższych dniach. W weekend pogoda zacznie robić się coraz mniej jesienna.

Będzie zimno, wręcz mroźnie. Od soboty zaczniemy odczuwać znaczne ochłodzenie. W najbliższych dniach temperatura w wielu regionach spadnie w nocy poniżej zera, a w ciągu dnia będzie utrzymywać się w okolicach 0. Ale to nie koniec zimowych wiadomości, synoptycy prognozują też opady deszczu ze śniegiem i śniegu – nie tylko w rejonach górskich.

ZOBACZ TEŻ: Śnieżne tsunami przeszło przez miasto

Pogoda na weekend – sobota 17.11

Sobota zapowiada się całkiem słonecznie. Mimo to trzeba się ciepło ubrać. Temperatura w sobotę nie przekroczy 8 stopni Celsjusza – tyle pokażą termometry w najcieplejszym momencie dnia w okolicach Szczecina i Poznania. Nieco chłodniej w centrum i na Dolnym Śląsku – 7 stopni. 6 kresek pokażą termometry w Małopolsce i na Podkarpaciu, a zaledwie 4 na Suwalszczyźnie.

Pogoda na weekend – niedziela 18.11

W niedzielę jeszcze chłodniej. 6-7 stopni Celsjusza na zachodzie kraju, 5 stopni na południu i tylko 4 w centrum i na północnym wschodzie kraju. W regionach północnych można spodziewać się opadów deszczu, w pozostałych częściach kraju na ogół pogodnie.

Pogoda na kolejne dni – kiedy śnieg i zima?

Chłodny weekend to dopiero wstęp do zimowej aury. Poniedziałek przywita nas gęstymi chmurami i opadami deszczu ze śniegiem w niemal całej Polsce. Śnieg może pojawić się w Małopolsce i na Podkarpaciu. Temperatura maksymalna w ciągu dnia nie przekroczy 4 stopni Celsjusza, a w nocy będzie spadać do -5 stopni. Do zeszłorocznej rekordowo niskiej temperatury w Polsce jeszcze daleko, ale uspokajamy - mamy listopad, zima dopiero się rozkręca!

ZOBACZ TEŻ: Atak zimy jesienią. Na południu Polski śniegu po kolana

Przeczytaj więcej
Komentarze