Pogodowe ostrzeżenia IMGW na weekend. Uwaga na mgły i gołoledź!

Magdalena Kulej
23.11.2018  15:57
Pogodowe ostrzeżenia IMGW na weekend. Uwaga na mgły i gołoledź!
Pogodowe ostrzeżenia IMGW na weekend. Uwaga na mgły i gołoledź! Fot: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Pogoda już od kilku dni sprzyja powstawaniu gołoledzi. Tak będzie też w weekend. W związku z zagrożeniem wystąpienia marznących opadów ostrzeżenia I stopnia wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. 

Niska temperatura w połączeniu z mżawką i przelotnymi opadami deszczu i deszczu ze śniegiem spowoduje, że nawierzchnie dróg i chodników staną się bardzo śliskie. Alerty IMGW przed gołoledzią obowiązują do niedzieli w województwach podlaskim i warmińsko-mazurskich.

Dodatkowym zagrożeniem będą mgły, które pojawią się w wielu regionach w sobotę i w nocy z soboty na niedzielę. Na sobotę IMGW wydał ostrzeżenia I stopnia przed mgłą dla województw śląskiego, małopolskiego i świętokrzyskiego. Tam widzialność może wynosić od 100 do 200 metrów.

Pogoda na weekend [sobota, niedziela]

Weekend zapowiada się pochmurnie i tylko z nielicznymi przejaśnieniami. Będzie jednak nieco cieplej niż w poprzednich dniach. Temperatura maksymalna w sobotę to 2 stopnie na Suwalszczyźnie, przez 5 stopni w centrum, do nawet 7 stopni na Dolnym Śląsku.

W niedzielę podobnie. Najcieplej będzie na Dolnym Śląsku. Tam termometry wskażą 7 stopni. Tylko 1 stopień na Suwalszczyźnie. Tam też spodziewane są opady śniegu.

ZOBACZ TEŻ: Będą zmiany na mapie Polski

Przeczytaj więcej
Komentarze