Pogoda na weekend. Gdzie uciec przed załamaniem pogody?

Magdalena Kulej
20.04.2018  09:55
Deszcz pogoda
Deszcz pogoda Fot: Andrzej Iwanczuk/East News

Synoptycy sugerują, by z początkiem weekendu dobrze wykorzystać wiosenną aurę. 

Ostatni weekend przed upragnioną majówką zapowiada się całkiem pogodnie. Niestety nad Polską zbiorą się wkrótce burzowe chmury.

Jak podaje tvnmeteo.tvn24.pl, w piątek termometry pokażą od 17 i 18 stopni na krańcach wschodnich przez 19 stopni w centrum do nawet 27 stopni na zachodzie.

Ciepłe powietrze zostanie pchnięte przez wyż do nas i dotrze do zachodniej Polski. Z tego wynika, że jutro po południu pojawi się ciepłe, zwrotnikowe powietrze – powiedział Tomasz Wasilewski z TVN Meteo. (tvnmeteo.tvn24.pl)

Pogoda na sobotę i niedzielę 

Równie ciepło będzie w sobotę. W środkowej i południowej części kraju można spodziewać się 25 stopni Celsjusza. Wiosenną aurę mogą jednak w drugiej części dnia zaburzyć przelotne opady deszczu i silne porywy wiatru.

W niedzielę już trochę chłodniej. Temperatura wyniesie średnio 16-17 stopni. Jeszcze zimniej może być w Zakopanem i na Pomorzu, gdzie przewiduje się spadek do 14 stopni Celsjusza.

Pogorszenie pogody 

Niestety nowy tydzień przywita nas pogorszeniem pogody. W poniedziałek na niebie pojawią się gęste chmury, z których spadnie deszcz. Przez cały kraj przejdzie też burzowy front. Podczas burz przewiduje się porywy wiatru do 60 km/h.

Najniższą temperaturę, 15 stopni, wskażą termometry na Suwalszczyźnie. Najcieplej będzie na Śląsku, gdzie słupki mogą pokazać maksymalnie 23 stopnie. Synoptycy przewidują, że równie kapryśna aura będzie obecna również w kolejnych dniach.

ZOBACZ TAKŻE: Koniec świata. Ziemia zamieni się w „piekło” 

ezgif-2-af4f7e367b
Zagłosuj

Gdzie planujesz spędzić majówkę?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze