Prognoza pogody na Wielkanoc. Tego nikt się nie spodziewał

Wojciech Kozicki
26.03.2018  09:52
Wielkanoc prognoza pogody 2018
Wielkanoc prognoza pogody 2018 Fot: East News/imageBROKER

Wiosna może być odwołana. Termometry oszaleją.

Pogoda na Wielkanoc 2018 zapowiada się zaskakująco. Chociaż Poniedziałek Wielkanocny będzie pogodny, to można spodziewać się opadów. Jak podaje polsatnews.pl, na północnym wschodzie może nawet spaść śnieg. W pozostałej części Polski temperatura ma być wysoka jak latem.

Po „zimokalipsie” miała być piękna wiosna, ale tego nawet jasnowidz Krzysztof Jackowski nie przewidział. Okazuje się, że w Polsce może od razu zapanować wakacyjna aura. Nadciąga fala ciepłego powietrza znad Afryki północno-zachodniej. 4 kwietnia, m.in. w Krakowie termometry pokażą 26 stopni Celsjusza. 

Gdzie najcieplej na Wielkanoc?

Jak informuje radiozet.pl, modele prognostyczne europejskiego ECMWF i amerykańskiego GFS przewidują, że już w Wielką Sobotę na Podkarpaciu Polacy zrzucą puchowe kurtki. Termometry pokażą 22 stopnie Celsjusza. Niczego jednak nie można być pewnym.

Europejskie modele zapowiadają, że już w Niedzielę Wielkanocną pogoda poprawi się w Krakowie. Możliwe są 23 stopnie Celsjusza powyżej zera.

Jeśli ktoś będzie szukał chłodu, po Wielkanocy powinien udać się nad Bałtyk. Temperatura nad polskim morzem będzie wynosić 5 stopni Celsjusza. Dla miłośników lata dobrym wyborem będzie Małopolska. Termometry pokażą nawet 23 stopnie powyżej zera.

Zagłosuj

Czy planujesz wyjazd na Wielkanoc?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze