Jaka pogoda we wrześniu? Czeka nas kompletna zmiana klimatu!

Magdalena Kulej
16.08.2018  15:52
pogoda prognoza
pogoda prognoza Fot: East news/Wojciech Strozyk

Synoptycy ostrzegają.

Pogoda tego lata jest wyjątkowo dynamiczna. Nie tylko w Polsce. Ekstremalne upały, ulewy i wyładowania atmosferyczne dokuczały mieszkańcom całej Europy, a rekordy padały nawet za kołem podbiegunowym. Czy we wrześniu aura wróci do normy?

Pogoda na wrzesień. Jaka będzie jesień w Polsce?

Jak poinformowała amerykańska Narodowa Administracja ds. Oceanów i Atmosfery (NOAA), tegoroczna jesień rozpocznie się średnią temperaturą wyższą niż w poprzednich latach.

Ocieplenie ma dotyczyć m.in. większości regionów Polski, gdzie napływać będzie wilgotne powietrze z południa. Średnia temperatura we wrześniu będzie o 1 stopnień Celsjusza wyższa od średniej wieloletniej. To spora różnica, bo w rzeczywistości oznacza, że wiele wrześniowych dni może być nawet o kilka stopni cieplejszych, niż we wrześniu rok czy dwa lata temu.

ZOBACZ TEŻ: Temperatura rośnie. Ludziom zostało kilkadziesiąt lat na Ziemi

Jeżeli ta amerykańska prognoza na wrzesień się sprawdzi, to byłby to piąty miesiąc z temperaturą średnią powyżej średniej wieloletniej – tłumaczy Tomasz Wasilewski z TVN Meteo. (tvnmeteo.tvn24.pl)

To jest bardzo poważny sygnał idący z atmosfery, bo aż pięć miesięcy z rzędu jest cieplejszych od średniej. Sygnał, że być może przyspiesza ocieplenie, klimat zmienia się szybciej niż jakiś czas temu - dodał. (tvnmeteo.tvn24.pl)

Zagłosuj

Moja ulubiona pora roku to

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze