To będzie zima stulecia? Jest już długoterminowa prognoza pogody

Magdalena Kulej
05.10.2018  16:03
zima
zima Fot: Adam STASKIEWICZ/East News

Meteorolodzy zaprezentowali pierwsze długoterminowe prognozy pogody. W tym roku zima niejednokrotnie zaskoczy. 

Pierwszy śnieg już za nami, choć jak dotąd biało było tylko w Tatrach i na Pomorzu. W tym drugim przypadku biała pokrywa miała jednak niewiele wspólnego ze śniegiem. Mimo wszystko tak silne gradobicie zaskoczyło mieszkańców północnej Polski.

ZOBACZ TEŻ: Atak zimy jesienią. Na południu Polski śniegu po kolana

Jaka będzie zima 2018/2019?

Kiedy przyjdzie prawdziwa zima? W Polsce pory roku rządzą się swoimi prawami. Nikogo nie zdziwi już chyba śnieg w Wielkanoc czy ulewa w Boże Narodzenie. Czy w tym roku może być podobnie?

Długoterminowe prognozy pogody wskazują, że w połowie grudnia pojawią się pierwsze ujemne temperatury. Do tego czasu dni mają być jednak o wiele cieplejsze niż to zwykle w grudniu bywa.

Wyjątkowy mróz ma przyjść w styczniu – ostrzega serwis AccuWeather. Od początku roku do nawet końca lutego temperatury nie będą już przekraczać 3 stopni Celsjusza w najcieplejszym momencie dnia. Zdecydowanie mają przeważać temperatury ujemne. Podobną prognozę na zimę 2018/2019 można zobaczyć na kanadyjskim modelu CanSIPS.

Kiedy spadnie śnieg?

Czy zatem czeka nas zima stulecia? Na razie trudno to przewidzieć. Wiadomo, że początek 2019 roku będzie mroźny, ale meteorolodzy nie przewidują aż tak drastycznego spadku temperatury, by określić go mianem "zimy stulecia". Prognozy nie mówią też o tym, kiedy spadnie śnieg. Więcej szczegółów nadchodzącej zimy poznamy z pewnością w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Zagłosuj

Moja ulubiona pora roku to

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze