Lato jeszcze nie odchodzi. Będzie nawet 28 stopni!

Magdalena Kulej
10.09.2018  10:58
pogoda
pogoda Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Do kiedy utrzyma się letnia aura w Polsce?

Wrzesień rozpoczął się wyjątkowo ciepło. Tak nietypowo wysoka temperatura utrzyma się jeszcze co najmniej kilka dni.

Pogoda – poniedziałek

Jak donosi TVN Meteo, poniedziałek zapowiada się pochmurnie jedynie na wschodzie Polski. Tam przewidywane są przelotne opady deszczu, a miejscami burze.

W pozostałych regionach dużo słońca i sucho. Temperatura wyniesie od 21 stopni Celsjusza w Suwałkach, przez 23 stopnie w Polsce centralnej, po 25 stopni we Wrocławiu i w Zielonej Górze.

ZOBACZ TEŻ: Huragan Florence przybiera na sile. USA: "Przygotowujemy się na najgorsze"

Pogoda – wtorek i kolejne dni

We wtorek na termometrach podobnie. Od 20 stopni na Wybrzeżu do 25 stopni na południu kraju. Pochmurno z przelotnymi opadami deszczu będzie jedynie na północy.

W środę jeszcze cieplej. Podczas gdy w południowej części Polski wciąż utrzyma się częściowe zachmurzenie, a z chmur spadnie deszcz, w pozostałych częściach kraju zdecydowanie słoneczniej. Termometry na południu wskażą nawet 28-30 stopni.

Pogoda na wrzesień – do kiedy ciepło?

Ta ciepła aura ma utrzymać się jeszcze przynajmniej do połowy września.

Wynika to z tego, że niezmiennie od wielu dni do Polski dociera albo bardzo ciepłe powietrze z południa Europy, albo też ciepłe, choć nieco mniej, z zachodu kontynentu – podaje TVN Meteo. (tvnmeteo.tvn.pl)

W drugiej połowie miesiąca zacznie się stopniowo ochładzać. Nie oznacza to jednak, że będzie zimno. Jesień rozpocznie się temperaturami w okolicach 24 stopni na południu kraju i 17-19 na północy.

Zagłosuj

Moja ulubiona pora roku to

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze