Najpierw śnieg, potem ocieplenie. Wrócą afrykańskie upały

Magdalena Kulej
02.07.2018  10:20
Najpierw śnieg, potem ocieplenie. Wrócą afrykańskie upały
Najpierw śnieg, potem ocieplenie. Wrócą afrykańskie upały Fot: facebook.com/tatromaniak1

To już koniec "lipcopada".

To był wyjątkowo kapryśny koniec czerwca. Turyści, którzy na wypoczynek z początku wakacji wybrali Tatry lub Karkonosze, na słońce nie mieli co liczyć. Chociaż astronomicznie mamy już lato, w Dolinie Pięciu Stawów czy na Śnieżce panują warunki iście zimowe. Sieć szybko obiegły zdjęcia zaśnieżonych szczytów, gdzie temperatura odczuwalna wynosiła nawet -18 stopni Celsjusza. Ale to ma się wkrótce zmienić.

Pogoda - poniedziałek 

Jak donoszą meteorolodzy TVN Meteo, to już koniec „lipcopada”. Chłodne powietrze ma we wtorek opuścić Polskę. Wcześniej jednak, w poniedziałek, w wielu regionach spadnie przelotny deszcz, a mieszkańcom będzie dokuczał chłodny, porywisty wiatr.

Temperatura maksymalna tego dnia to zaledwie 12 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i 21 stopni na Ziemi Lubuskiej.

Pogoda – wtorek i kolejne dni. Kiedy powrót lata? 

Po niezbyt przyjemnym poniedziałku temperatura będzie wyraźnie rosnąć.

Na zachód od naszych granic widać już jednak dużo cieplejsze powietrze, które w miarę ustępowania chłodnego niżu ze wschodu, będzie docierać do Polski – prognozują synoptycy TVN Meteo. (tvnmeteo.tvn24.pl)

Już we wtorek odczujemy wyraźne ocieplenie. Na niebie znów zagości słońce, a temperatura w znacznej części kraju przekroczy 20 stopni. I z dnia na dzień będzie coraz lepiej. Pod koniec tygodnia w całym kraju można już spodziewać się niemal 30 stopni.

Jak prognozuje Tomasz Wasilewski z TVN Meteo, upały maja utrzymać się do 11 lipca. Później czeka nas kolejne, chwilowe ochłodzenie.

Zagłosuj

Jak spędzasz tegoroczne wakacje?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze