Upał jeszcze wróci. Kiedy spodziewać się ocieplenia?

Magdalena Kulej
27.08.2018  12:20
Pogoda koniec sierpnia
Pogoda koniec sierpnia Fot: ADAM WOJNAR/POLSKA PRESS/Polska Press/EAST NEWS

Pogoda na ostatni tydzień sierpnia jeszcze zaskoczy.

Pogoda w ostatnich dniach przyniosła wiele niespodzianek. Po wielotygodniowym upale niewielu spodziewało się tak nagłego ochłodzenia. A jednak. Sobota przyniosła radykalną zmianę pogody w niemal całej Polsce. Synoptycy zapowiadają jednak – gorące dni jeszcze wrócą.

Pogoda – poniedziałek

Tydzień rozpoczął się pochmurnie. Jak podaje TVN Meteo, w ciągu najbliższej doby kraj pozostanie w chłodnej masie powietrza znad Arktyki.

Na Pomorzu Zachodnim i Ziemi Lubuskiej po południu możliwe są przelotne opady deszczu. A na termometrach od 18 stopni Celsjusza na Podkarpaciu, przez 23 stopnie w centrum, po 24 stopnie na zachodzie.

Pogoda – ostatni tydzień sierpnia

Już we wtorek aura zacznie się stopniowo poprawiać, by w połowie tygodnia przynieść wyraźne ocieplenie. Wówczas na zachodzie i południu kraju termometry wskażą nawet 29 stopni. Nieco chłodniej będzie na wschodzie. Tam niewiele powyżej 20 stopni.

Pogoda – początek września

Wrzesień rozpocznie się nieco chłodniej. Temperatura nie przekroczy 24 stopni Celsjusza na południu. Ale po tych kilku chłodniejszych dniach temperatura znów wzrośnie o kilka stopni. Na zachodnie i południu Polski można będzie spodziewać się do 28 stopni.

Taka temperatura utrzyma się przez dwa lub trzy dni, po czym nieco spadnie.

ZOBACZ TEŻ: Pogoda na wrzesień. Jaka będzie jesień 2018 w Polsce?

Zagłosuj

Moja ulubiona pora roku to

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze