Uwaga na gwałtowne burze. IMGW wydał ostrzeżenia

Magdalena Kulej
03.09.2018  09:52
czarne chmury warszawa
czarne chmury warszawa Fot: STANISLAW KOWALCZUK/East News

Alerty mogą obowiązywać przez kilka najbliższych dni. 

Początek września zapowiada się całkiem optymistycznie. Polska znajduje się aktualnie w ciepłych masach powietrza, choć kilka regionów musi liczyć się z wyładowaniami atmosferycznymi. Ostrzega o tym m.in. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

ZOBACZ TEŻ: Pogoda na wrzesień w Polsce. Jaka będzie tegoroczna jesień?

Pogoda – poniedziałek 3 września

W pierwszy dzień roku szkolnego niebo spowiją gęste chmury. Jak podaje IMGW, najgorzej będzie na krańcach południowych i na wschodzie kraju. Tam z chmur spadnie ulewny deszcz. Mogą wystąpić również burze, podczas których powieje porywisty wiatr.

IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla 3 województw: śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Alerty obowiązują od godziny 11 do 21.30.

W ciągu dnia temperatura będzie jednak dość wysoka. Termometry pokażą od 20 stopni Celsjusza nad morzem do nawet 28 stopni w Wielkopolsce.

Pogoda – wtorek 4 września

W kolejnych dniach bez większych zmian. Wciąż ciepło – od 22 stopni nad morzem, po 24-26 stopni w centrum i na południu.

IMGW nie wyklucza jednak wydania kolejnych ostrzeżeń przed burzami. Te miałyby obowiązywać w województwach: małopolskim, śląskim, świętokrzyskim i podkarpackim. Podobnie ma być w środę. 

Zagłosuj

Moja ulubiona pora roku to

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze