Śnieg w Polsce już w przyszłym tygodniu. To będzie drastyczne załamanie pogody

Magdalena Kulej
20.09.2018  15:16
Śnieg w Polsce już w przyszłym tygodniu. To będzie drastyczne załamanie pogody
Śnieg w Polsce już w przyszłym tygodniu. To będzie drastyczne załamanie pogody Fot: PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Lato już naprawdę dobiega końca.

Przed nami gwałtowna zmiana pogody. Lato już ostatecznie dobiega końca, a początek jesieni przyniesie ze sobą gwałtowne i niekiedy niespodziewane zjawiska.

ZOBACZ TEŻ: Południe Polski już w śniegu! Zobacz niesamowite zdjęcia

Pogoda na piątek

Pogoda na piątek zapowiada się jeszcze bardzo optymistyczne. Tego dnia na termometrach zobaczymy do nawet 30 stopni. Ale już wieczorem do Polski dotrze obszerna strefa opadów – donosi TVN Meteo.

Synoptycy ostrzegają przez burzami i nawałnicami, które pojawią się przede wszystkim na zachodzie kraju. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał już orientacyjną prognozę zagrożeń.

Planowane alerty I stopnia dotyczą województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego i wielkopolskiego.

Pogoda na weekend – załamanie pogody

Prawdziwą zmianę pogody odczujemy w sobotę.

Do Polski napłynie bardzo zimne powietrze znad północnego Atlantyku. To będzie ochłodzenie o 15-16 stopni – mówi prezenter pogody Tomasz Wasilewski. (tvnmeteo.tvn.pl)

Kolejne dni zapowiadają się więc chłodno, mokro i wietrznie. Temperatura w weekend nie będzie przekraczała nawet 15 stopni Celsjusza. Oznacza to, że w ciągu dnia w sobotę i niedzielę będzie chłodniej niż w czwartek w nocy.

Jeszcze zimniej będzie w górach. Jak poinformował Wasilewski, na Kasprowym Wierchu na początku przyszłego tygodnia temperatura spadnie do minus 7 stopni Celsjusza. Ale to nie wszystko, bo w Tatrach spadnie też śnieg.

ZOBACZ TEŻ: Zima zaatakowała w sierpniu

Przeczytaj więcej
Komentarze