Załamanie pogody, będzie niebezpiecznie. Nadciąga „burzokalipsa”

Wojciech Kozicki
23.04.2018  09:52
Prognoza pogody Polska burza wiosna majówka
Prognoza pogody Polska burza wiosna majówka Fot: East News

Wydano ostrzeżenie meteorologiczne, uważajcie na siebie.

Prognoza pogody w Polsce nie wygląda dobrze. Nadciąga niż Madeline. 23 kwietnia mieszkańcy centralnej i południowej części kraju powinni mieć się na baczności. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przez burzami i gradem. Będzie wiało z prędkością nawet 70 kilometrów na godzinę.

Wydano ostrzeżenie meteorologiczne (do 24 kwietnia) dla sześciu województw: podkarpackiego, śląskiego, małopolskiego, opolskiego, świętokrzyskiego i lubelskiego. Mieszkańcy tych regionów mogą spodziewać się dużych opadów deszczu (do 25 mm).

Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez.plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej -  brzmi ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia.(IMGW-PIB)

Pogoda nad morzem

Pomorski Urząd Wojewódzki w Gdańsku również ostrzegł, że 24 kwietnia może zrobić się niebezpiecznie. W strefie nadmorskiej może wiać silny wiatr z kierunków zachodnich i może osiągnąć prędkość nawet 60 kilometrów na godzinę.

Pogoda Rzeszów

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego na stronie rzeszow.uw.gov.pl również ostrzega przed porywistym wiatrem. Będzie niebezpiecznie, bo (do 24 kwietnia) może osiągnąć prędkość 70 kilometrów na godzinę. Mieszkańcy regionu mogą się także spodziewać gradu.

Pogoda na Majówkę

Prezenter pogody Tomasz Wasilewski na swoim Twitterze na swoim Twitterze napisał, że temperatura w dniach poprzedzających Majówkę spadnie do kilkunastu stopni. To sprawka frontów atmosferycznych docierających nad Polskę znad Atlantyku, które niosą ze sobą chłodniejsze powietrze.  Jak podaje tvnmeteo.tvn24.pl, wraz z początkiem maja termometry znów mają pokazać ok. 20 stopni Celsjusza.

ZOBACZ TEŻ: Burza słoneczna może doprowadzić do zagłady

Zagłosuj

Czy planujesz wyjazd na Majówkę?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze