Zimno i mokro. To już koniec majowego lata

Magdalena Kulej
14.05.2018  09:53
Pogoda
Pogoda Fot: Andrzej Iwanczuk/East News

IMGW ostrzega przed gwałtownymi zjawiskami.

Po ciepłych, a w niektórych częściach kraju nawet upalnych dniach, czas na ochłodzenie. Choć jeszcze z początkiem tygodnia temperatura będzie utrzymywać się w okolicach 20 stopni Celsjusza, przed weekendem spadnie do zaledwie kilkunastu stopni.

Jak podaje TVN Meteo, do Polski zaczyna napływać niż, który przyczyni się do spadku temperatury i rosnącego zachmurzenia. Już w poniedziałek temperatura będzie niższa niż w poprzednich dniach, a miejscami nie przekroczy 14 stopni. W niektórych częściach kraju mogą ponownie pojawić się burze i ulewy.

W poniedziałek (niż – przyp.red.) będzie nad Czechami, we wtorek nad Karkonoszami, w środę nad Śląskiem, w czwartek nad Podlasiem, w piątek nad Suwalszczyzną, a w sobotę nad Warmią - by zakończyć swój żywot i prawie całe okrążenia dookoła Polski w niedzielę nad Pomorzem Zachodnim - poinformował synoptyk TVN Meteo Artur Chrzanowski. (tvnmeteo.tvn24.pl)

Pogoda - ostrzeżenia IMGW 

Przed gwałtownymi zjawiskami ostrzega też Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Jak donosi, w poniedziałek burze mogą występować na wschodzie, a we wtorek na południu kraju. W środę trzeba przygotować się na intensywne opady deszczu w południowych częściach Polski – lokalnie spadnie nawet do 45 litrów wody na metr kwadratowy.

Ochłodzenie ma się utrzymać do końca tygodnia. W piątek na termometrach będzie zaledwie 13 stopni.

Powrotu wiosennej aury można spodziewać się 21 maja. Kilka dni później powróci też przedwczesne lato. Przed ostatnim weekendem maja temperatura wzrośnie nawet do 30 stopni. Będziemy mieli ciepły maj z temperaturą maksymalną 22-27 stopni Celsjusza i niewielkimi opadami deszczu – powiedział synoptyk.

ZOBACZ TAKŻE: Burza magnetyczna i zagrożenie dla Ziemi. Nadciąga wiatr słoneczny

Zagłosuj

Była burza?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze