Pokaz tańca na rurze dla przedszkolaków. Dyrektorka: "to międzynarodowe ćwiczenie"

Magdalena Kulej
04.09.2018  13:02
Pokaz tańca na rurze dla przedszkolaków. Dyrektorka: "to międzynarodowe ćwiczenie"
Pokaz tańca na rurze dla przedszkolaków. Dyrektorka: "to międzynarodowe ćwiczenie" Fot: twitter.com/mstandaert

Po inauguracji roku szkolnego dyrektorka straciła pracę.

Początek roku szkolnego nie wszędzie zaczął się typowo. Dyrektorka przedszkola w chińskim Shenzhen zadbała o wyjątkowo oryginalną oprawę artystyczną inauguracji i o występ poprosiła tancerkę pole dance – donosi New York Times.

Celem było zapoznanie dzieci z różnorodnością tańca – powiedziała dyrektorka Lai Rong w rozmowie z mediami. (nytimes.com)

Cel osiągnięty. Z tym oryginalnym pomysłem zapoznali się też internauci, bo nagrania z występu tańca na rurze w przedszkolu błyskawicznie obiegły sieć.

Internauci są większości zgodni. Nie tylko nie pochwalają inicjatywy dyrektorki, ale też domagają się wyjaśnień i kary. Wśród oburzonych internautów znalazł się m.in. Michael Standaert, dziennikarz amerykańskiego pochodzenia i ojciec dzieci uczęszczających do wspomnianego przedszkola.

Okazuje się, że inicjatywy dyrektorki przedszkola już wcześniej niepokoiły rodziców. Jak poinformował Standaert, na zakończenie roku zorganizowała dzieciom 10-dniowy pokaz karabinów i działań wojskowych.

Tym razem ojciec dzieci wspólnie z żoną domagał się od Rong wyjaśnień. W odpowiedzi miał usłyszeć, że pole dance to „dobre, międzynarodowe ćwiczenie”.

Zgodnie z ustaleniami amerykańskich mediów tym razem Rong została zwolniona.

Zagłosuj

Czy pokaz pole dance w przedszkolu to dobry pomysł?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze