Polak w USA próbował się utopić. Pozwał tych, którzy go uratowali [WIDEO]

Wojciech Kozicki
02.05.2018  12:06
Polak w USA, samobójstwo
Polak w USA, samobójstwo Fot: Youtube.com/TVN

"Nie mam zamiaru im dziękować".

Polak w Stanach Zjednoczonych próbował odebrać sobie życie w basenie. Jak podaje independent.co.uk, uratowano go, ale ma pretensje do ratowników. Pozwał ich do sądu.

23-letni Mateusz w ramach programu studenckiego wyjechał z Polski do USA do miejscowości Fairfax w pobliżu Waszyngtonu. Chciał połączyć pracę zarobkową z wakacjami, więc zatrudnił się przy obsłudze basenu hotelowego w Riverside Apartments . Nie mówił dobrze po angielsku, nie umiał pływać.

Choroba psychiczna - objawy

Mateusz cierpiał na chorobę afektywną dwubiegunową.  Popadał w konflikty z gośćmi i personelem hotelu, mówił do siebie. Podczas trzeciego dnia pracy awanturował się tak bardzo, że wezwano policję. Miał modlić się po polsku, rzucać telefonem do basenu i krzyczeć. Zerwał też kobiecie opaskę z nadgarstka i zabronił jej wejść do wody.

Próba samobójcza - wideo

W internecie pojawiło się nagranie, na którym widać jak Mateusz wszedł do basenu. Była to próba samobójcza. Spędził pod wodą 2,5 minuty, dopiero wówczas ratownicy i policjanci zareagowali. Nie miał pulsu, wystąpiły problemy z oddychaniem. Był w stanie śmierci klinicznej. Jak wynika z raportu właścicili basenu, wyciągnięto go z wody dopiero, gdy przestał się ruszać.

Policjanci patrzyli jak tonę i nic nie robili. Cieszę się, że w końcu zdecydowali się mi pomóc. Nie mam zamiaru im dziękować, pozwolili mi zapaść w śmierć kliniczną – oświadczył Mateusz. (independent.co.uk)

Incydent wydarzył się w 2016 roku. Mateusz postanowił jednak pozwać uczestników akcji ratunkowej i odzyskać 100 tys. dolarów, które przeznaczył na leczenie. Uważa, że wykazali się opieszałością i bezczynnie patrzyli jak tonął.

Szef policji w Fairfax Edwin C. Roessler Jr. oświadczył, że gdy ktoś ma epizody psychiczne, można poczekać aż się uspokoi i niekoniecznie stosuje się środki przymusu bezpośredniego. Policjanci tłumaczą, że nie interweniowali, by chłopak nie wciągnął ich pod wodę.

Pełnomocnik Mateusza uważa, że funkcjonariusze powinni powstrzymać go przed wejściem do wody. Zaznacza, że przechodzą specjalistyczne szkolenia jak radzić sobie z takimi osobami.

ZOBACZ TEŻ: Rosjanin popełnił samobójstwo wężem

Polak w USA chciał utopić się w basenie:

Zagłosuj

Czy ratownicy i policjanci postąpili słusznie?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze