Policjanci spali w radiowozie. „To niedopuszczalne”

Wojciech Kozicki
27.03.2018  13:51
Policjanci spali na służbie
Policjanci spali na służbie Fot: Czytelnik

Silnik włączony, na dachu "dyskoteka", a oni drzemali.

Policja powinna czuwać nad bezpieczeństwem obywateli. To ciężka i niebezpieczna praca, może zmęczyć. Funkcjonariuszy ze Środy Wielkopolskiej najwyraźniej tak wyczerpało stanie na straży prawa, że aż zasnęli w radiowozie.

Uważam, że takie postępowanie przynosi policji wstyd i złą opinię – skomentował czytelnik Piotr, który poinformował nas o śpiącym funkcjonariuszu.

Pan Piotr napisał, że natknął się na śpiących policjantów 24 marca o godzinie 1:40 na ruchliwej ulicy Poselskiej. Sfotografował ich i przesłał nam zdjęcia. Jest zbulwersowany, że w sobotnią noc, gdy policja powinna wykazać się wzmożoną czujnością, stróże prawa drzemali w służbowym samochodzie

Była to drzemka „na bogato”. Silnik radiowozu był włączony, działały także światła.

policjanci środa wielkopolska
policjanci środa wielkopolska Fot: Czytelnik

Policjanci przyłapani

Ta może być koniec snu tych mundurowych o karierze. Policja potwierdziła, że doszło do takiego zdarzenia. Będzie prowadzone wobec nich postępowanie.

To niedopuszczalne. Taki incydent nie powinien mieć miejsca. Zostaną wyciągnięte konsekwencje służbowe. Komendant już zajął się tą sprawą – powiedziała nam rzeczniczka policji ze Środy Wielkopolskiej Edyta Kwietniewska.

To nie pierwszy raz, gdy polskim policjantom zdarzyło się zasnąć na służbie. 11 lipca 2017 roku funkcjonariusze z Gostynia ucięli sobie drzemkę w radiowozie. Pewien obywatel był jednak czujny i zrobił im zdjęcie. Internauci nie zostawili na nich suchej nitki. Nie zabrakło jednak osób, które skrytykowały donosicieli i autora zdjęć.

ZOBACZ TEŻ: Policja zabierze luksusowe przedmioty młodym ludziom

policjanci środa wielkopolska
policjanci środa wielkopolska Fot: Czytelnik
Zagłosuj

Czy śpiących policjantów powinna spotkać kara?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze