Polityk zastrzelił śpiącego niedźwiedzia. Brutalne polowanie [WIDEO]

Wojciech Kozicki
05.09.2018  18:42
Rosja polowanie niedźwiedzie
Rosja polowanie niedźwiedzie Fot: Liveleak.com/ThisIsButter

Złamał prawo, ale pozostanie bezkarny.

Rosja. Polowanie na niedźwiedzie. Myśliwi zabili zwierzę podczas snu zimowego. Film z polowania opublikowano w serwisie Liveleak.com. Okazuje się, że brał w nim udział rosyjski polityk.

Rosyjski polityk i polowanie

Sergey Levchenko to 63-letni gubernator syberyjskiego Irkucka. Jak podaje metro.com.uk, jednym z jego urodzinowych prezentów była broń myśliwska. Postanowił ją wykorzystać. Wraz z myśliwymi udał się na polowanie z psami.

ZOBACZ TEŻ: Polski Związek Łowiecki do zamknięcia. Myśliwi zabijają za mało

Głowa. Proszę celować w głowę – podpowiadał mu jeden z myśliwych.(liveleak.com)

Levchenko przystawił broń do wylotu gawry i nacisnął spust. Po chwili na filmie widać, jak mężczyźni wyciągają z jamy zastrzelonego niedźwiedzia.

Niedźwiedź, sen zimowy i śmierć

Gubernator odniósł się do sprawy. Twierdzi, że atak na niego jest sprawką osób wspierających Putina. Jego zdaniem nie chcą, by wygrał nadchodzące wybory w Irkucku.

Nie zmienia to faktu, że strzelał do niedźwiedzia w okresie, w którym są one pod ochroną. Prawo w Rosji zabrania również zabijania niedźwiedzi podczas snu zimowego. Jak informuje metro.co.uk, za taki występek można spędzić nawet 5 lat w więzieniu. Gubernatora kara zapewne nie spotka.

Pozwolenie na polowanie

Jego rzecznik powiedział, że grupa myśliwych miała pozwolenie na odstrzał „niebezpiecznego” niedźwiedzia. Miał on być utrapieniem dla lokalnych mieszkańców i prosili, by go zabić.

Polityk zastrzelił śpiącego niedźwiedzia:

Polowanie w Rosji - niedźwiedzie

Polacy mogą wyjeżdżać do Rosji, by zabijać niedźwiedzie. Jak podaje strona tajga.pl, koszt takiego polowania wynosi 5450 euro. Na stronie można zapoznać się z opisami jak emocjonujące jest takie polowanie, a także w zakładce "Trofea" zobaczyć zdjęcia myśliwych chwalących się zamordowanymi zwierzętami.

Polowanie w USA - prawo pozwala zabijać

Gdyby Levchenko polował tak w USA, nie spotkałyby go żadne prawne konsekwencje. Jak informuje independent.co.uk, Donald Trump zalegalizował strzelanie do śpiących niedźwiedzi na Alasce. Można także namierzać je z powietrza. Ma to być prawo dotyczące „regulacji populacji drapieżników”. Kongresmen Ronad D Young zwrócił uwagę, że nie chodzi o zabijanie „małych misiów polarnych”.

Zmianę prawa wspierało The National Rifle Association (NRA). Ma duży wpływ na dotyczące prawo związane z posiadaniem broni w USA.

Polowanie w Polsce na bażanty - minister Szyszko

Polscy politycy też strzelają do zwierząt. Na szokujące polowanie wybrał się były minister środowiska Jan Szyszko. Jak podaje Wirtualna Polska, strzelał dla rozrywki w ośrodku hodowli bażantów w Grodnie pod Toruniem. Z klatek wypuszczono 500 ptaków, by leciały prosto pod lufy. Dla większości z nich był to pierwszy lot na wolności w życiu... i zarazem ostatni. 

To jest niehumanitarne i nie ma nic wspólnego z łowiectwem. To jak kłusownictwo i strzelnica, tylko za duże pieniądze. Poza tym na strzelnicy jest trudniej trafić do rzutki, niż tu do bażanta - powiedział Wirtualnej Polsce były pracownik hodowli w Grodnie.

Minister z towarzyszami mieli tego dnia ustrzelić 400 bażantów. WP.pl przypomina, że taka metoda polowań jest niezgodna z kodeksem etycznym myśliwych i orzeczeniem Sądu Najwyższego z 2011 roku.

Wśród polskich polityków zapalonym miłośnikiem polowań jest także były prezydent Bronisław Komorowski. W jednym z wywiadów przyznał, że polowanie nie musi polegać na strzelaniu, ale jest wówczas jak piwo bezalkoholowe.

ZOBACZ TEŻ: Zastrzeliła rzadką żyrafę. Miała szokujący powód

Zagłosuj

Czy polowania powinny być zakazane?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze