Przerwali film, by nadać orędzie Morawieckiego. "To są tortury"

Magdalena Barszczak
02.02.2018  09:58
Polsat przerwał film  "Diabeł ubiera się u Prady", by nadać orędzie premiera
Polsat przerwał film "Diabeł ubiera się u Prady", by nadać orędzie premiera Fot: Youtube.com/KancelariaPremiera / Movieclips / Kolaż: Planeta.fm

Widzowie byli wściekli.

Na antenie Polsatu podczas emisji filmu "Diabeł ubiera się u Prady" w pewnym momencie zamiast Meryl Streep pojawił się Mateusz Morawiecki. Niezapowiedziane przerwanie produkcji, by nadać orędzie premiera, zdziwiło i rozczarowało Polaków zgromadzonych przed ekranami telewizorów.

Premier w swoim wystąpieniu bronił ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. TVP1 i TVP Info orędzie wyemitowały po „Wiadomościach”. Jednak Polsat News i TVN24 otrzymały nagranie z godzinnym opóźnieniem. Na antenie tej drugiej stacji zdziwienie z tego powodu wyraziła prowadząca program „Kropka nad I” Monika Olejnik.

Dostaliśmy (nagranie - red.) z opóźnieniem. Emisja będzie o godz. 23.00 i jutro w paśmie porannym - mówił w czwartek portalowi Wirtualnemedia.pl Adam Pieczyński, redaktor naczelny TVN24.

Z kolei na Polsat News oświadczenie wyemitowano w serwisie informacyjnym o godz. 21.04. Wpadkę zaliczyła jednak główna antena Polsatu. Nagranie z kancelarii premiera postanowiono pokazać podczas emisji komedii „Diabeł ubiera się u Prady”, przerywając na 6 minut film.

Jak można się domyślać, widzowie nie byli zachwyceni. Upust swojej złości dali w komentarzach. Niektórzy porównali incydent do przerywania telewizyjnych transmisji w PRL

Od kilku media informują o sporze na linii Polska-Izrael. Tamtejsi politycy nie do końca rozumieją przyjętą przez Sejm nowelizację ustawy o IPN, zgodnie z którą polskie prawo przewiduje kary grzywny oraz więzienia m.in. za stosowanie określenia "polskie obozy śmierci". Pod listem krytykującym ustawę podpisali się ludzie kultury i dziennikarze, m.in. Adam Zagajewski, Agnieszka Holland, Krystyna Janda, Maria Janion, Grzegorz Turnau czy Jacek Żakowski.

Posłuchaj orędzia premiera:

Zagłosuj

Co sądzisz o przerwaniu filmu przez Polsat, by pokazać orędzie premiera?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze