Kościół zaszałał. Super konfesjonały z niezwykłym wyposażeniem

Wojciech Kozicki
10.08.2018  00:11
Bazylika Matki Bożej Anielskiej kalwaria zebrzydowska spodziedź konfesjonał
Bazylika Matki Bożej Anielskiej kalwaria zebrzydowska spodziedź konfesjonał Fot: Kalwaria.eu

Grzechem byłoby nie skorzystać?

Polski Kościół najwyraźniej dba o wiernych. Spowiedź święta w upały nie musi być piekielnie męcząca. Bazylika Matki Bożej Anielskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej w województwie małopolskim na swojej stronie internetowej ogłosiła, że zamówiła nowe konfesjonały. Jest „na bogato”.

ZOBACZ TEŻ: Smarzowski i zwiastun filmu "Kler" - za ostro o polskim Kościele? [WIDEO]

6 konfesjonałów wykonała włoska firma, która produkuje wyposażenie dla kościołów. Wygląd dostosowano do  wystroju świątyni zgodnie z sugestiami konserwatora zabytków.

Wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom wiernych. Chcemy, by każdy czuł się dobrze i swobodnie przystępując do Sakramentu Pokuty, podczas którego spotyka się z Miłosiernym Bogiem – powiedział kustosz sanktuarium o. Konrad Cholewa. (kalwaria.eu)

Upały w Polsce to nie przeszkoda w wyznawaniu grzechów. Jak się spowiadać w taki skwar, to tylko tylko w Kalwarii Zebrzydowskiej. Konfesjonały są klimatyzowane. Ułatwi to życie wiernym i wychodząc z sanktuarium nie będą wyglądali jak z krzyża zdjęci. Klimatyzacja pomoże także zakonnikom, którzy spędzają w nich wiele godzin.

Boicie się, że ktoś podsłucha wasze grzechy i tajemnica spowiedzi pójdzie w diabły? Powinniście skorzystać z konfesjonałów we wspomnianym sanktuarium. Są dźwiękoszczelne.

Jaka jest cena takiego konfesjonału. Tego nie zdradzono. „Fakt” sugeruje jednak, że są luksusowe i bardzo drogie. Cena najwyraźniej nie gra roli, bo jak czytamy na stronie świątyni, sanktuarium kalwaryjskie to miejsce nawróceń i spowiedzi wielu wiernych.

ZOBACZ TEŻ: Nowa lista grzechów ciężkich. Niektóre są zaskakujące

Zagłosuj

Jak często chodzisz do kościoła?

Liczba głosów:

Bazylika Matki Bożej Anielskiej kalwaria zebrzydowska konfesjonał spowiedź 3
Bazylika Matki Bożej Anielskiej kalwaria zebrzydowska konfesjonał spowiedź 3 Fot: Kalwaria.eu
Przeczytaj więcej
Komentarze