Pomalowali kucyki farbą. Chcieli, żeby dzieci przejechały się na tygrysach

Magdalena Kulej
05.06.2018  12:45
Pomalowali kucyki farbą
Pomalowali kucyki farbą Fot: Facebook.com

Do wyboru były również pszczoły, pegazy i jednorożce.

Jeden z podwarszawskich hoteli zorganizował kontrowersyjną atrakcję dla dzieci swoich gości. Z okazji Dnia Dziecka najmłodsi mogli… przejechać się na tygrysie. Wcześniej miały go sobie same pomalować. O sprawie pisze m.in. Onet.pl i Fundacja Viva.

Pałac Alexandrinum zabawą pochwalił się na Facebooku. Rodziny, które długi weekend czerwcowy spędzały na jego terenie mogły zapewnić swoim pociechom niezapomnianą atrakcję. Zgodnie z  zapowiedzią hotelu dzieci mogły malować i przebierać kucyki za jednorożca, pegaza, pszczołę. Na tym się nie skończyło, bo żywe kucyki skończyły również jako tygrysy i zebry.

Przemalowali kucyki na tygrysy i jednorożce 

Pomysł wywołał oburzenie wśród internautów i organizacji działających na rzecz zwierząt. Przedstawiciele kampanii przeciwko transportowi i ubojowi koni zwracają uwagę, że takie zachowanie to budowanie w dzieciach złych postaw i uczenie traktowania zwierząt jak zabawki.

Uczmy kochać, troszczyć się o zwierzęta i je szanować. Malowanie zwierząt, uczy przedmiotowego ich traktowania! Przykre! – pisze Małgorzata. (facebook.com / Kampania.przeciwko.zabijaniu.koni)

Normalnie cała się trzęsę. Tyle się mowy, że zwierzę to nie zabawka, a tu taka krzywa akcja. Ku*wa pomalować te bachory, ich rodziców i cala resztę pastą do butów na murzynka albo chinke – dodaje Sylwia. (facebook.com / Kampania.przeciwko.zabijaniu.koni)

Z drugiej strony nie zabrakło też głosów stających w obronie inicjatywy hotelu.  

Dzieciakom też malujecie buziaki na imprezach. Dajcie spokój. Zwierzakom krzywda się nie dzieje. Ciekawe ilu z Was przyjechało się końmi na Morskie Oko – pisze Beata. (facebook.com / Kampania.przeciwko.zabijaniu.koni)

W sprawie zabrał głos również hotel. Przedstawiciele przeprosili za zorganizowanie „niefortunnej zabawy”, a na Facebooku opublikowali specjalne oświadczenie.

Zagłosuj

Czy popierasz inicjatywę hotelu?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze