Pomnik Lecha Kaczyńskiego stanie w Warszawie. Wiemy, ile będzie kosztował

Magdalena Kulej
11.10.2018  11:46
KS Budowy Pomników: Prezydenta L. Kaczyńskiego i Ofiar Tragedii Smoleńskiej
KS Budowy Pomników: Prezydenta L. Kaczyńskiego i Ofiar Tragedii Smoleńskiej Fot: fb/KS Budowy Pomników: Prezydenta L. Kaczyńskiego i Ofiar Tragedii Smoleńskiej

Jest już data odsłonięcia i cena pomnika byłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Pomnik stanie na pl. Piłsudskiego w Warszawie. 

W Warszawie ma wkrótce zostać odsłonięty pomnik byłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego. O szczegółach mówił w czwartek w Polsat News szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin.

Polityk PiS podkreślił, że „Lech Kaczyński to wielka postać najnowszej historii Polski. Jeden z tych, który jest ojcem dzisiejszej naszej niepodległości współczesnej”. Jego pomnik zostanie oficjalnie odsłonięty 10 listopada. Data nie została wybrana przypadkowo.

My specjalnie wybraliśmy taką datę, bo ona z jednej strony wypada 10, a jak wiemy 10 każdego miesiąca mamy miesięcznice smoleńską. A z drugiej strony będzie to w przeddzień święta niepodległości - zapowiedział Sasin. (polsatnews.pl)

Jak opisuje Sasin, pomnik będzie „klasyczny”. Ma przedstawiać postać stojącą na cokole. Na pomniku zobaczymy imię, nazwisko, lata życia oraz najważniejsze funkcje, jakie pełnił Lech Kaczyński.

Choć w rozmowie nie pada konkretna kwota inwestycji, polityk potwierdza, że cena pomnika przekroczy najprawdopodobniej 2,5 miliona złotych. Ale, jak podkreśla, jeszcze nie wszystkie płatności zostały zrealizowane. 

Pomnik Lecha Kaczyńskiego ma stanąć przed siedzibą Garnizonu Warszawa na wschodniej pierzei pl. Piłsudskiego.

ZOBACZ TEŻ: Kolejny gigantyczny Jezus w Polsce. Będzie nowy pomnik

EN_01314189_0003
EN_01314189_0003 Fot: Karol Porwich/East News
Przeczytaj więcej
Komentarze