Polska policja „aresztowała” gumową kaczkę. Na przesłuchaniu ma nie pisnąć ani słowa

Wojciech Kozicki
06.04.2018  12:57
Pomnik i kaczka w Legnicy
Pomnik i kaczka w Legnicy Fot: Facebook.com/Aktywna Legnica/Żółta Alternatywa

Właściciele żądają jej uwolnienia.

W Legnicy na pl. Słowiańskiego na cokole stał pomnik Przyjaźni Polsko-Radzieckiej, tzw. pomnik."Dwóch Iwanów". Został zdemontowany z powodu ustawy dekomunizacyjnej. Pewnego razu przechodnie zobaczyli zamiast dziewczynki na ramionach żołnierzy coś zaskakującego. Jak podaje polsatnews.pl, pojawiła się tam wielka gumowa kaczka.

My, Aktywna Legnica, nawiązując do prowadzonej w naszej ojczyźnie akcji oczyszczania z brudów narodu polskiego oraz wstawania przez niego z kolan, chcemy, by kolana te były czyste – napisali aktywiści w mediach społecznościowych. (facebook.com/Aktywna Legnica/Żóta Alternatywa)

Organizatorzy akcji oświadczyli, że chcieli wprowadzić „dobrą, czystą zmianę” i otworzyć oczy niedowiarkom. Ich zdaniem pomnik żołnierzy prowokował i dzielił Polaków.

Policja usunęła "pomnik" w Legnicy

Kaczka długo nie zagrzała miejsca na cokole. Mł. asp. Jagoda Ekiert z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy w rozmowie z polsatnews.pl potwierdziła, że ok. godziny 6 rano przyjęto zgłoszenie o „nowej wersji” pomnika. Funkcjonariusze pozbyli się go, ponieważ powstał bez zezwolenia zarządcy terenu. Sprawdzą, czy doszło do wykroczenia.

ZOBACZ TEŻ: Rozenek i jej kaczuszka

Kaczki już nie ma, ale autorzy pomysłu zapowiedzieli na Facebooku, że szykują kolejne akcje. Domagają się podania podstawy prawnej policyjnej interwencji i chcą wiedzieć, co stało się z aresztowaną kaczką. Zapewniają, że na przesłuchaniach, choćby spuszczano z niej powietrze, niczego nie powie.

ZOBACZ TEŻ: Skandal w Auschwitz. Izraelczyk nasikał na pomnik

LEGNICA. DEMONTAŻ POMNIKA PRZYJAŹNI POLSKO RADZIECKIEJ:

Zagłosuj

Co sądzisz o akcji z gumową kaczką w Legnicy?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze