Setki nielegalnych imigrantów próbowało przedrzeć się do Europy. Krzyczeli: „zwycięstwo”

Magdalena Barszczak
08.01.2018  11:08
Ponad 200 nielegalnych imigrantów przedarło się przez hiszpańską granicę
Ponad 200 nielegalnych imigrantów przedarło się przez hiszpańską granicę Fot: Twitter.com/OnlineMagazin

Władze mówią o "brutalnym przekroczeniu" granicy państwa.

Setki nielegalnych imigrantów próbowały sforsować granicę Maroka i Melilli - hiszpańskiej enklawy w Afryce Północnej. W wyniku szturmu ranny został jeden ze strażników.

Przez fortyfikacje usiłowało przedrzeć się około 300 przybyszów z Afryki Subsaharyjskiej. Jak podaje „Latin American Herald Tribune”, 209 z nich odniosło sukces. Setkę zatrzymano.

Dramatyczną próbę wdarcia się do Hiszpanii zarejestrowano na filmach, które trafiły do sieci. Widać na nich rozpędzoną grupę czarnoskórych mężczyzn krzyczących „bossa”, czyli „zwycięstwo”.

Jak donosi portal arabnews.com , podczas szturmu rannych zostało czterech imigrantów. Wymagali pomocy lekarskiej. Ucierpiał także hiszpański gwardzista. Jeden z Afrykańczyków prawie odciął mu ucho hakiem używanym przy forsowaniu płotu.

Melilla i sąsiednia Ceuta to hiszpańskie enklawy na terenie Maroka. Do nielegalnych prób przekroczenia ich granic dochodzi coraz częściej. Od lat są one miejscem ucieczki afrykańskich imigrantów. Stamtąd Afrykańczycy udają się do innych europejskich państw.

Przeczytaj więcej
Komentarze