Znane piwo wycofane ze sklepów. Może zawierać odłamki szkła

Wojciech Kozicki
06.06.2018  12:59
piwo butelka szkło zdrowie
piwo butelka szkło zdrowie Fot: Pixabay.com

Podano, które partie produktu mogą być niebezpieczne.

Lubicie piwo Stella Artois Export? Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega, że w niektórych zielonych butelkach mogą znajdować się fragmenty szkła.

Picie piwa – negatywne skutki zdrowotne

Jak podaje tvn24bis.pl, należy uważać na piwo tej marki o pojemności 330 mililitrów. Producent Anheuser-Busch InBev wycofuje wadliwą partię produktu ze sklepu. Szkło może odłamywać przy otwieraniu kapsla. Portalspozywczy.pl uspokaja, że piwo w puszkach i beczkach jest bezpieczne i można je pić spokojnie.

Stella Artois powiadomiła właściwe organy regulacyjne i podejmuje działania wspólnie ze swoimi dystrybutorami, aby produkty nie były sprzedawane i aby wycofać z punktów sprzedaży detalicznej wszystkie butelki z określonymi kodami i datami – oświadczyła firma UDH na podstawie zawiadomienia od producenta piwa. (tvn24bis.pl)

Sprawa dotyczy partii piwa, która trafiły do Polski z Niemiec w okresie styczeń-marzec 2018 roku. Wprowadzono je do obrotu w styczniu-maju. Należy uważać na produkt z partii produktu: 52 i 49. Jeśli ktoś zakupił potencjalnie niebezpieczne butelki z piwem, może je zwrócić i otrzyma rekompensatę. Powinien także zadzwonić na infolinię firmy.

ZOBACZ TEŻ: Znalazł jaszczurkę w puszce z piwem

Zagłosuj

Lubisz piwo Stella Artois?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze