Kobieta „urodziła” w grobie. Poddano ją makabrycznemu zabiegowi

Wojciech Kozicki
29.03.2018  12:16
Poród pośmiertny w grobie
Poród pośmiertny w grobie Fot: Youtube.com/An Pham

Wyjaśniono w jaki sposób płód się wydostał. Historia jak z horroru

Poród po śmierci matki jest możliwy. Na cmentarzu we włoskiej miejscowości Imola odnaleziono grób kobiety i jej dziecka z VII-VIII wieku. Był to 38-tygodniowy płód. 22-25 letnia Kobieta „urodziła” leżąc już w trumnie. Dziecko znajdowało się między jej nogami.

Forbes.com podaje, że kobietę i jej dziecko odnaleziono w 2010 roku. Jednak dopiero w 2018 na łamach „World Neurosurgery” naukowcy z Universities of Ferrara podzieli się wynikami badań.

Ciężarna średniowieczna kobieta z raną głowy urodziła w grobie. To może być jedna z najstraszniejszych historii jakie słyszeliście - napisało Mother & Nature na swoim Twitterze.

Zabiegi medyczne w średniowieczu

Jak podaje radiozet.pl, był to poród pośmiertny nazywany także porodem trumiennym. W jamie brzusznej kobiety wzrosło ciśnienie z powodu gromadzenia się gazów gnilnych. Doszło do wypchnięcia płodu i wynicowania macicy. Potwierdził to m.in. doktor Jen Gunter z San Francisco.

Być może kobieta cierpiała podczas ciąży na nadciśnienie tętnicze i z tego powodu poddano ją trepanacji. Była rzadkim zabiegiem medycznym w średniowieczu. Wykonywano go świdrem i dłutem.

Zmarła matka miała nacięcia na czaszce. Ustalono, że mogła żyć nawet tydzień po trepanacji.

Wprost.pl informuje, że porody pośmiertne wciąż się zdarzają. W 2018 roku w zakładzie pogrzebowym w Republice Południowej Afryki dokonano makabrycznego odkrycia. Nomveliso Nomasonto Mdoyi zmarła z powodu choroby układu oddechowego i była w ciąży. Dzień przed pogrzebem w jej trumnie znaleziono niemowlę.

Zdarzają się także przypadki, gdy matki przeżywają poród, a po chwili umierają w tragicznych okolicznościach. W 2017 roku cężarna Rocio Cortes Nunez trafiła do szpitala w Sewilli. Urodziła przez cesarskie cięcie, wybudzono ją z narkozy i podjęto decyzję o przewiezieniu na inne piętro. Po chwili winda przecięła ją na pół.

ZOBACZ TEŻ: Prostytutka urodziła dziecko. Po 30 minutach wróciła do pracy

Martwa matka urodziła dziecko w grobie:

Zagłosuj

Czy wierzysz w życie po śmierci?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze