Poseł PiS potrącił dzieci. Odmówił badania alkomatem?

Wojciech Kozicki
29.10.2018  11:38
Radiowóz policyjny. Poseł PiS Piotr Babinetz spowodował wypadek. Czy polityk był trzeźwy? Ucierpiały potrącone dzieci
Radiowóz policyjny. Poseł PiS Piotr Babinetz spowodował wypadek. Czy polityk był trzeźwy? Ucierpiały potrącone dzieci Fot: East News/Jan GRACZYNSKI/East News

Zmiennica, wypadek samochodowy. Polityk Prawa i Sprawiedliwości potrącił dwójkę dzieci. Poseł PiS Piotr Babinetz w samochodzie opel insignia uderzył w rowerzystów. Policja twierdzi, że był trzeźwy, chociaż ze względu na jego stan zdrowia badanie wykonano dopiero w szpitalu.

Jak podaje rzeszow-news.pl, poseł PiS Piotr Babinetz 28 października potrącił w miejscowości Zmiennica (powiat brzozowski) dwóch chłopców w wieku 15 i 16 lat. Trafił do szpitala w Brzozowie z poważnymi obrażeniami.

Rzecznik brzozowskiej policji w rozmowie z rzeszow-news.pl powiedział, że prawą stroną jezdni szło trzech chłopców. Prowadzili rowery. Dwóch zostało potrąconych przez polityka i wylądowało w szpitalu. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Badanie trzeźwości

Jak podaje wyborcza.pl, poseł odmówił poddania się badaniu trzeźwości na miejscu wypadku. Zrobiono to dopiero w szpitalu.

Umorzone postępowanie

Czy zostaną wyciągnięte konsekwencje wobec kierowcy opla? Jak podaje wspomniany portal, powołując się na anonimowe źródło, są próby zamiecenia sprawy pod dywan. Przyczyny wypadku mają być dopiero ustalone.

MSN.com przypomina, że w 2017 roku inny polityk PiS potrącił 69-letniego mężczyzną na pasach. Poszkodowany przeleciał 25 metrów. Zmarł, a postępowanie umorzono.

ZOBACZ TEŻ: Tragiczny wypadek. Autobus z dziećmi spadł w przepaść

Przeczytaj więcej
Komentarze