Kolejny złoty pociąg do odnalezienia. Wiadomo, jaka jest jego wartość

Wojciech Kozicki
22.03.2018  13:29
Sztabki złota i złoty pociąg
Sztabki złota i złoty pociąg Fot: East News/STANISLAW KOWALCZUK

Rządowa agencja wkroczyła do akcji, rodzą się teorie spiskowe.

Złoty pociąg w Polsce nie został odnaleziony. Poszukiwacze skarbów nadal będą mieć jednak pełne ręce roboty. Pojawiły się informacje o kolejnych wagonach, w których może znajdować się cenny kruszec. Podobno są w Stanach Zjednoczonych. Jest ktoś kto twierdzi, że wie, gdzie ukryty jest złoty pociąg.

Jak podaje CNN.com, legendarny pociąg z USA miał zaginąć podczas wojny secesyjnej w północno-zachodniej Pensylwanii. Zniknął w okolicach Dents Run w czerwcu 1863 roku. Mógł przewozić nawet 52 sztuki złota o wadze 50 funtów każda. 

Ładunek złota o wartości 54 milionów dolarów zaginął podczas wojny secesyjnej. To może być przełom w sprawie. Ktoś prowadzi tajemnicze wykopaliska - napisało na swoim Twitterze Breaking Gold News.

FBI prowadzi wykopaliska w Dents Run. Na miejscu są także poszukiwacze skarbów z organizacji Finders Keepers - reporterka Bridget McClure podała sensacyjną wiadomość na swoim Twitterze.

ZOBACZ TEŻ: Awaria samolotu. Wypadły z niego ponad 3 tony złota

Dowody na istnienie złotego pociągu

Amerykanie od dekad prowadzą poszukiwania złotego pociągu, który owiany jest już legendą. W internecie zawrzało, gdy w rejonie Benezette zauważono funkcjonariuszy FBI i urzędników prowadzących wykopaliska. Rzeczniczka FBI Carrie Adamowski odmówiła komentarza w tej sprawie.

Co jakiś czas pojawia się kolejny element układanki, Ludzie zaczynają myśleć, a być może jest o czym – powiedział historyk Jim Burke z Mt. Zion Historical Society. (CNN.com)

Dennis Parada z organizacji Finders Keepers twierdzi, że ma mapę i wie gdzie ukryto wagony. Prowadził poszukiwania wykrywaczem metalu, znalazł jednak artefakty z okresu wojny secesyjnej. Przekazał je służbom.

Za każdym razem, gdy wracamy do poszukiwań, odnajdujemy kolejne dowody na istnienie złotego pociągu – powiedział Parada. (CNN.com)

Parada nie będzie prowadził kolejnych poszukiwań. Departament Ochrony Przyrody i Zasobów Naturalnych zakazał mu kopania. Media proszą go o komentarz, ale twierdzi, że FBI kazało mu milczeć w tej sprawie. Nie zamierza się jednak poddać. W 2008 roku powiedział, że będzie szukał skarbu do upadłego. Jeśli umrze, będą robić to jego dzieci.

Jak podaje radiozet.pl, poszukiwania złotego pociągu w Polsce zostały zakończone w lipcu 2017 roku. Opublikowano wówczas raport i wyniki badań. Wielu poszukiwaczy nadal jednak wierzy, że pod ziemią czeka na nich tajemnica II wojny światowej.

ZOBACZ TEŻ: Odnaleziono wrak frachtowca. Może skrywać hitlerowski skarb 

Zagłosuj

Czy wierzysz w istnienie złotego pociągu w Polsce?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze