Zawalił się most na Sardynii. Wprowadzono najwyższy alert pogodowy [WIDEO]

Magdalena Kulej
11.10.2018  10:05
Zawalił się most na Sardynii. Wprowadzono najwyższy alert pogodowy [WIDEO]
Zawalił się most na Sardynii. Wprowadzono najwyższy alert pogodowy [WIDEO] Fot: twitter.com/@anto6368

Podczas gdy ze skutkami powodzi walczy hiszpańska Majorka, ulewne deszcze dają się we znaki również we Włoszech. W wyniku przejścia fali powodziowej na Sardynii zawalił się fragment mostu. 

Intensywne opady deszczu i towarzysząca im fala powodziowa doprowadziła do zawalenia fragmentu mostu na południu włoskiej Sardynii. Jak donosi repubblica.it, do zdarzenia doszło w środę w regionie Cagliari na drodze krajowej nr 195 łączącej Capoterrę i Pulę.

Rzeka Santa Lucia wystąpiła z brzegów i zniszczyła most. Na drodze powstała ogromna przepaść, a miasto zamieszkiwane przez 20 tysięcy osób jest obecnie odcięte od świata. Na szczęście nie ma ofiar. Część drogi, na której znajduje się most, została zamknięta już kilka godzin wcześniej.

W związku z dużym zagrożeniem na Sardynii i w innych regionach, m.in. w Ligurii, wprowadzono najwyższy alert pogodowy. Zamykane są szkoły, sklepy i obiekty sportowe. Szczególnym monitoringiem objęto też most Morandiego w Genui, który w sierpniu częściowo się zawalił, doprowadzając do śmierci 43 osób.

Ze skutkami powodzi walczy też hiszpańska wyspa Majorka. W jej wyniku zginęło już 10 osób. Wielu wciąż uważa się za zaginionych.

ZOBACZ TEŻ: Katastrofa w Genui. Służby opublikowały nowy film z zawalenia

Powódź na Sardynii - zawalił się most

Przeczytaj więcej
Komentarze