„Zimokalipsa” w Polsce. Powrócą mrozy i śnieg

Wojciech Kozicki
21.02.2018  09:41
Zima w Polsce 2018
Zima w Polsce 2018 Fot: East News

Wydano ostrzeżenie meteorologiczne.

Lepiej nie chować ciepłych kurtek i czapek. Zima powróci. Od 24 lutego Polacy będą zmagali się z siarczystymi mrozami. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje, że termometry pokażą kilkanaście stopni Celsjusza poniżej zera. Wydał ostrzeżenie meteorologiczne 1. stopnia, które obowiązywać będzie 23-24 lutego.

Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność – brzmi treść ostrzeżenia. (IMGW-PIB)

Jak podaje RMF24.pl, początkowo zima zaatakuje jedynie południową część Polski. Na baczności powinni się mieć mieszkańcy małopolskiego, dolnośląskiego, podkarpackiego i śląskiego. Jednak już w niedzielę mroźna aura będzie odczuwalna w całym kraju. Na północnym zachodnie będzie najcieplej, chociaż temperatura wyniesie jedynie -2 stopnie Celsjusza.

Kiedy przyjdzie wiosna?

W poniedziałek 26 lutego będzie jeszcze gorzej. Przewidywane są opady śniegu w zachodniopomorskim. Na Podlasiu temperatura spadnie 10 stopni poniżej zera.

„Zimokalipsa” potrwa do czwartku 1 marca. Dopiero w piątek zrobi się cieplej, a termometry wskażą od 0 do 4 stopni Celsjusza. Jak podaje serwis twojapogoda.pl, początek marca przyniesie nagły wzrost temperatury nawet o kilkanaście stopni.

Powrót zimy wPolsce 2018
Powrót zimy wPolsce 2018 Fot: IMGW-PIB

WIĘCEJ NEWSÓW I ROZRYWKI? SPRAWDŹ PLANETĘ NA FACEBOOKU!

Zagłosuj

Jaka jest twoja ulubiona pora roku?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze