Dramatyczne zdjęcia z Portugalii. Ogień pochłonął tereny parku narodowego

Magdalena Kulej
08.10.2018  10:41
Portugalia pożar
Portugalia pożar Fot: twitter.com/@innzign

Pożar wybuchł w sobotę wieczorem w miejscowości Sintra, będącej jedną z najpopularniejszych portugalskich miejscowości. W związku z zagrożeniem służby ewakuowały ponad 300 osób. 

Ponad 700 strażaków walczyło w weekend z pożarem, który wybuchł w sobotę późnym wieczorem w miejscowości Sintra około 40 kilometrów od Lizbony. Walkę z żywiołem utrudniał silny wiatr, który doprowadził do rozprzestrzenienia się ognia na Cascais.

Służby ewakuowały ponad 300 osób przebywających w okolicach Parku Narodowego Sintra. Większość z nich to turyści, którzy nocowali na pobliskich polach namiotowych. Było ich sporo, bo Sintra to jeden z najpopularniejszych portugalskich regionów wśród turystów. Od 1995 roku znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Jak donosi portal theportugalnews.com, w poniedziałek władze poinformowały, że sytuacja została już opanowana. Trwa szacowanie strat. W wyniku pożaru rannych zostało 21 osób, w tym 10 strażaków.

Pożary lasów w Portugalii od lat stanowią olbrzymie zagrożenie. Tylko w zeszłym roku w płomieniach zginęło tam ponad 100 osób.

ZOBACZ TEZ: Wstrząsające nagranie z samolotu. Pożary w Grecji z lotu ptaka

Przeczytaj więcej
Komentarze