Żyrafa z polskiego zoo nie żyje. Zginęła przez dokarmianie?

Wojciech Kozicki
30.08.2018  11:09
zoo Poznań żyrafa dokarmianie
zoo Poznań żyrafa dokarmianie Fot: Facebook.com/Zoo Poznań Official Site

Umarła żyrafa Dobrawka. Pracownicy zoo wypowiadają wojnę nieodpowiedzialnym ludziom.

Poznańskie zoo i zakaz dokarmiana zwierząt. Odwiedzający nie przestrzegają regulaminu, więc czekają ich surowe kary. Ogród zoologiczny wypowiada wojnę nieodpowiedzialnym osobom.

Uprzejmie informujemy, że osoby dokarmiające zwierzęta (dorośli, bo nawet jeśli dziecko dokarmia, to odpowiada za to jego opiekun) będą odłapywane przez pracowników ochrony i serdecznie zachęcane do jedzenia siana odplutego przez przeżuwacze - poinformowano w mediach społecznościowych. (facebook.com/Zoo Poznań Official Site)

Pracownicy zoo twierdzą, że są zmuszeni zaostrzyć kary, bo dotychczasowe zakazy i mandaty nie chronią zwierząt przed śmiercią. Zapowiedzieli także, że osoby karmiące zwierzęta będą podawane do sądu, a ich zdjęcia będą publikowane.

Poznań - chora żyrafa Dobrawka w Zoo

Okazuje się, że jedna z żyraf zachorowała i zdechła. Może to mieć związek z zachowaniem ludzi i dokarmianiem zwierząt. Zapowiedziano także, że kontakt ze zwierzętami będzie utrudniony, a ludzka nieodpowiedzialność zmusiła pracowników zoo do zbudowania bariery utrudniającej dostęp.

zoo poznań Facebook
zoo poznań Facebook Fot: Facebook.com/Zoo Poznań Official Site

Jak informuje epoznan.pl, poznańskie zoo już kiedyś opublikowało na swoim Facebooku zdjęcia osób karmiących tygrysa syberyjskiego. Kontrowersyjna propozycja (trucie i mordowanie dzieci) wywołał burzę w internecie.

Otruj dziecko, uduś, oddaj - skoro chcesz je zamordować, ale nie zabijaj niewinnych zwierząt- napisali pracownicy zoo w Poznaniu na Facebooku.

Dokarmianie zwierząt w zoo może skończyć się tragicznie. W warszawskim zoo zachorowała małpka Ginger. Okazało się, że zjadła śmieci wrzucane przez ludzi na wybieg dla małp.

ZOBACZ TEŻ: Imigrant z Syrii zgwałcił kucyka w dziecięcym zoo

Zagłosuj

Jakie powinni być kary dla osób dokarmiających zwierzęta?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze