Kilkanaście banków wyłączy w weekend usługi. Lepiej wybrać pieniądze

Wojciech Kozicki
22.06.2018  18:33
bankomat pieniądze pin awaria problem karta
bankomat pieniądze pin awaria problem karta Fot: Pixabay.com

Problemy, utrudnienia, przerwy techniczne. Zobacz, czy twój bank też coś planuje.

Banki w Polsce zapowiedziały, że w dniach 23-23 czerwca nastąpi przerwa techniczna. Mogą się pojawić problemy z takimi czynnościami jak płatność kartą, płatności mobilne, przelewy internetowe. Lepiej więc wybrać pieniądze z bankomatu, tym bardziej, że w ten weekend w czerwcu będzie niedziela handlowa i sklepy będą otwarte.

Jak podaje bankier.pl, przerwy techniczne zapowiedziały m.in. Alior Bank, Bank BGŻ BNP Paribas, Bank Pocztowy i Envelo Bank, BOŚ Bank, Credit Agricole Bank Polska, Deutsche Bank, Getin Bank, Idea Bank, ING Bank Śląski, Raiffeisen Polbank i Volkswagen Bank

Serwisy bankowości internetowej i mobilnej, serwis telefoniczny IVR oraz płatności internetowe Przelew Online Credit Agricole Bank Polska przestaną działać w sobotę o godzinie 22:00, ale zostaną włączone następnego dnia w południe. Nie będę funkcjonowały także powiadomienia SMS, zapytania o saldo, a funkcjonowanie CA24 będzie ograniczone.

Idea Bank/Idea Cloud przestaną działać o godzinie 20:00 w piątek, ale już o 8:00 rano w sobotę wszystko ma wrócić do normy. ING Bank Śląski zapowiada przerwę techniczną w nocy z niedzieli na poniedziałek do godziny 5:30 rano. Takie funkcje i usługi jak płatność BLIK, wpłatomaty ING i Planet Cash, aplikacja Moje ING Mobile, ING Business, ING CardsOnLine. Oraz Express Elixir będą wyłączone. W sobotę w godzinach 7:17:00 bank wyłączy moduł Makler i ING Makler Mobile.

Alior bank wyłączy system maklerski. Prace serwisowe potrwają od piątku 22 czerwca od godziny 22:00 do godziny 20:00 w niedzielę. Również w piątek nastąpią utrudniania i problemy w Bank BGŻ BNP Paribas. Do godziny 12:00 w niedzielę nie będą działać bankowość internetowa i mobilna. Nie zadziała także zapytanie o saldo w bankomatach.

Bank Pocztowy i Envelo Bank zapowiedziały, że bankowość internetowa przestanie działać na dobę w sobotę od godziny 18:00. Co więcej, przestaną działać transakcje3D-Secure, wnioski kontaktowe i produktowe, a infolinia będzie dostępna jedynie w trybie informacyjnym. Utrudnienie potrwają do godziny 13:00 24 czerwca.

System maklerski w Raiffeisen Polbank przestanie działać w piątek o godzinie 22:00. Prace konserwacyjne potrwają do soboty do godziny 2:00.

Klient biznesowy w Volkswagen Bank również musi przygotować się na utrudnienia, które zaczną się w sobotę o godzinie 16:00. Potrwają do niedzieli w południe. Dostęp do rachunku przez internet i telefon może być niemożliwy. Jeśli ktoś posiada kartę Visa Volkswagen Bank, może spodziewać się utrudnień.

Deutsche Bank również zapowiada prace konserwacyjne. Bankowość mobilna i internetowa przestanie działać w piątek o 23:30. Bank przywróci te funkcje już w sobotę o godzinie 8:00.

Bank Ochrony Środowiska wyłączy bankowość internetową BOŚBank24, TeleBOŚ i Twoje e-Konto, a także ograniczy działanie infolinii. Akcja zacznie się w piątek o godzinie 22:00 i potrwa do godziny 14:00 w sobotę.

 ZOBACZ TEŻ: mBank i wyciek danych klientów

 

Przeczytaj więcej
Komentarze