Rzeźnia tygrysów. Mordowano je i sprzedawano na organy [+18]

Wojciech Kozicki
21.11.2018  13:31
Tygrysy - były mordowane na futra i organy - nielegalna hodowla w Czechach
Tygrysy - były mordowane na futra i organy - nielegalna hodowla w Czechach Fot: CEI

Praga i brutalnie zabijane tygrysy. Zwyrodnialcy mordowali zwierzęta w rzeźni tak, by uzyskać futra. Prowadzili również nielegalny handel organami tygrysów. Śledztwo trwało 5 lat. Ustalono, że w Czechach rozgrywały się makabryczne sceny jak z horroru gore. Ostrzegamy, tekst i zdjęcia tylko dla osób o mocnych nerwach.

Zwierzęta były przetrzymywane w makabrycznych warunkach, m.in. w betonowych boksach bez światła. Później mordowano je, a futra i organy sprzedawano głównie do Azji. Kupcami byli m.in. znachorzy, tworzący lecznicze substancje z zakupionych materiałów. Uważają tygrysy z Europy za lepsze jakościowo i płacą nawet kilkaset złotych za każdy „gram tygrysa”.

Zabijanie zwierząt

Czeska Inspekcja Środowiska (CEI) i policja podały, że jednym z zabitych tygrysów był 4-letni samiec. Strzelono mu w gardło, by nie uszkodzić futra. Nie miał oka. Ciało było świeże, bo z rany po kuli ciekła jeszcze krew.

Znaleziono sprzęt taki jak haki, elektryczne piły i przyrządy do gotowania. W garnkach „redukowano” kości zwierząt do formy „bulionu”.

Handel futrami i organami w Europie

Nalot policji na "fabrykę" nie oznacza, że proceder mordowania zwierząt został zakończony. Jak podaje sciencealert.com, ten biznes kręci się prawdopodobnie w całej Europie. Inspektor CEI Pavla Říhová oświadczyła, że od kilku lat otrzymuje doniesienia o nielegalnych hodowlach tygrysów na m.in. wyroby medyczne. Nie wiadomo jednak, kto i gdzie przetrzymuje te wielkie koty.

Pracuję 25 lat, ale takiego czegoś nigdy nie widziałam. Wyobraźcie sobie wielką lodówkę bez prądu, która jest pełna mięsa, martwych ciał leżących tam nawet 2 lata - powiedziała Říhová. (sciencealert.com)

W 2013 roku zatrzymano mężczyznę, który miał przy sobie 8 kilogramów tygrysich kości. Potwierdzono, że należały do 2 zwierząt.

ZOBACZ TEŻ: Rytualny ubój zwierząt i zwierzęta w cyrkach w Polsce legalne

Nielegalna hodowla zwierząt 0 tygrysy mordowane na futra i handel organami w Czechach (Praga)
Nielegalna hodowla zwierząt 0 tygrysy mordowane na futra i handel organami w Czechach (Praga) Fot: CEI
Nielegalna hodowla zwierząt 0 tygrysy mordowane na futra i handel organami w Czechach (Praga)
Nielegalna hodowla zwierząt 0 tygrysy mordowane na futra i handel organami w Czechach (Praga) Fot: CEI
Przeczytaj więcej
Komentarze