Wielkie emocje w „Milionerach”. Padło pytanie za pół miliona

Wojciech Kozicki
20.02.2018  12:44
Wielkie emocje w „Milionerach”. Padło pytanie za pół miliona
Wielkie emocje w „Milionerach”. Padło pytanie za pół miliona Fot: East News

W tej dziedzinie trzeba być "oblatanym".

Wojciech Czubak jest anestezjologiem. Był bliski zdobycia głównej nagrody w programie „Milionerzy”. Szedł jak burza i zapowiadało się, że stacja TVN za chwilę będzie uboższa o "bańkę". Jak podaje radiozet.pl, poznaniak poległ jednak na pytaniu za pół miliona złotych.

Kto jako pierwszy skonstruował i oblatał pasażerski samolot ponaddźwiękowy?

  • A. Amerykanie
  • B. Francuzi i Anglicy 
  • C. Rosjanie 
  • D. Holendrzy i Belgowie

Aby zdobyć 500 tys. złotych zawodnik musiał orientować się w tematyce transportu naddźwiękowego. Nie był jednak pewny, która odpowiedź była poprawna. Ostatecznie zaznaczył B, czyli „Francuzi i Anglicy”. Miał do wyboru także Amerykanów, Rosjan oraz Holendrów/Belgów.

Błędna odpowiedź

Prowadzący Hubert Urbański poinformował go, że popełnił błąd. Poprawna była odpowiedź C. Rosjanie jako pierwsi skonstruowali tupolewa Tu-144. Francuska maszyna wzbiła się w przestworza kilka miesięcy później.

Gdyby Czubak dotarł do pytania za milion i odpowiedział poprawnie, byłby drugim zwycięzcą w historii polskiej edycji brytyjskiego programu. Do tej pory, chociaż główne pytanie Urbański zadał kilkanaście razy, odpowiedział na nie tylko Krzysztof Wójcik w 2008 roku.

WIĘCEJ NEWSÓW I ROZRYWKI? SPRAWDŹ PLANETĘ NA FACEBOOKU!

Zagłosuj

Czy znałeś odpowiedź na pytanie za pół miliona?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze