Zabiła męża, który chciał ją zgwałcić. Skazano ją na śmierć

Wojciech Kozicki
27.06.2018  14:59
kobieta islam Noura Hussein szariat żona gwałt
kobieta islam Noura Hussein szariat żona gwałt Fot: Facebook.com/YoungDiplomats

Zmusili dziecko do ślubu. Nie mogła znieść kolejnego gwałtu.

Sudan, prawo muzułmańskie i sąd szariacki. Noura Hussein została w maju skazana na śmierć przez powieszenie. 19-latka zabiła swojego męża, który próbował ją zgwałcić. Jak podaje CNN.com, zadała 35-latkowi śmiertelną ranę. Nastąpił jednak zwrot w sprawie i egzekucji nie będzie.

Prawo w Sudanie nie uznaje takich czynności jak gwałt małżeński i poślubienie dziecka za przestępstwa. ONZ alarmuje, że w tym kraju takie sytuacje są na porządku. dziennym.

ZOBACZ TEŻ: Krzysztof Krawczyk ostro o islamie. Obraził Mahometa

Żona, gwałt i przysięga małżeńska

Jak ustaliło Amnesty International, zmuszono ją, by poślubiła swojego kuzyna, gdy miała 15 lat, ale pozwolono jej ukończyć szkołę. Oficjalne zaślubiny odbyły się 3 lata później. Dziewczyna była zmuszana do seksu. Mąż-kuzyn nie pozwalał jej jeść i wychodzić z pokoju. Już kilka dni po złożeniu przysięgi małżeńskiej zgwałcił ją. Gdy chciał zrobić to znowu, postanowiła walczyć i dźgnęła go nożem.

9 dni po ślubie zjawili się bliscy małżonka. Wujek kazał mi iść do sypialni, ale odmówiłam. Złapał mnie za rękę, a kuzyn uderzył mnie w twarz. Wszyscy zdarli ze mnie ubranie. Wujek trzymał mnie za nogi, a dwóch mężczyzn za ręce. Krzyczałam, a mąż mnie gwałcił. Zostawili mnie na noc płaczącą i zakrwawioną. Następnego dnia znowu chcieli to zrobić, więc chwyciłam za nóż i postanowiłam się bronić – zeznała Hussein. (CNN.com)

Hussein uciekła do domu swoich rodziców, ale nie pomogli jej. Wydali ją policji.

W internecie pojawiła się petycja w jej obronie, pod którą podpisało się prawie 1,5 miliona osób, w tym Naomi Campbell. Odnieśli sukces.

Jeden z obrońców skazanej poinformował, że wyrok zmieniono. Pójdzie jedynie do więzienia na 5 lat. Zapłaci także 181 tys. dolarów odszkodowanie rodzinie zmarłego, ale obrońcy będą apelować o anulowanie tej kary.

ZOBACZ TEŻ: Śluby z dziećmi. W Iraku chcą legalnej pedofilii

Przeczytaj więcej
Komentarze