Prezydent Legionowa tłumaczy się po swoim "show”. Internauci: „Mój 9-letni york ma więcej klasy”

Magdalena Kulej
08.10.2018  14:30
roman smogorzewski
roman smogorzewski Fot: twitter.com/styszka

Prezydent Legionowa Roman Smogorzewski zasłynął w mediach dzięki specyficznemu poczuciu humoru. Po jego wystąpieniu podczas konwencji wyborczej Porozumienia Samorządowego w sieci zawrzało. 

Roman Smogorzewski – to nazwisko od piątku jest na ustach całej Polski. Właśnie wtedy sieć obiegło nagranie z konwencji wyborczej Porozumienia Samorządowego w Legionowie, podczas której ubiegający się o reelekcję prezydent miasta postanowił w humorystyczny, jego zdaniem, sposób przedstawić kandydatki do rady miasta.

Zaczęło się niewinnie. Smogorzewski powiedział o przewodniczącej klubu Porozumienie Samorządowe Annie Łaniewskiej, że jest "za ładna" i ma "wiele walorów i kompetencji". Ale na tym żarty się nie skończyły, bo kolejną kandydatkę na radną nazwał „panią od seksu”, dwie inne opisał jako „napalone”. Specyficzny humor prezydenta Legionowa dosięgnął też mężczyzn. Kandydatom wytykał brak odpowiedniego wykształcenia czy nietypowe imię.

Nagranie z wystąpienia Smogorzewskiego opublikował na Twitterze poseł Kukiz'15 Stanisław Tyszka. Nic lepszego dziś nie zobaczycie – napisał. Film błyskawicznie wywołał kpiny i oburzenie internautów, którzy wystąpienie prezydenta Legionowa określają zwykle jako "nieudany roast" lub "cyrk".

Przecież ten facet powinien wylecieć z polityki od razu. Zarzuciłbym mu mobbing, ale niewykluczone, że to nie mobbing tylko debilzm (w sensie medycznym) – pisze Krzysztof.

Facet jest rozumiem prezydentem Legionowa… Mój 9-letni york ma więcej klasy. Kto takich wybiera?! - dodaje inny użytkownik Twittera. 

Roman Smogorzewski związany był z Platformą Obywatelską. Był, bo jeszcze w piątek złożył rezygnację z członkostwa w partii. Z ubiegania się o reelekcję na stanowisko prezydenta miasta jednak nie rezygnuje.

W niedzielę opublikował w mediach społecznościowych film, na którym otoczony wianuszkiem kobiet, w tym żony, przeprasza za swoje zachowanie. Dodał jednak, że jest atakowany przez media i partię rządzącą, a publikowane informacje są zwykłymi oszczerstwami.

Trwa brudna, polityczna wojna. Z ogólnopolskich mediów docierają do was nieprawdziwe informacje na mój temat. Znacie mnie od wielu lat. Wiecie, że jak każdy człowiek nie jestem doskonały. Robię błędy. Ale czy jeden wieczór i kilka niedobrych zdań, za które jeszcze raz szczerze przepraszam, powinno przekreślić człowieka i nasze wspólne 16-letnie dokonania w Legionowie? – mówi Smogorzewski.

Przeczytaj więcej
Komentarze