Putin grozi atomową masakrą. "Pójdą do nieba"

Wojciech Kozicki
19.10.2018  12:02
Rosja i broń atomowa - reakcja na potencjalny atak nuklearny
Rosja i broń atomowa - reakcja na potencjalny atak nuklearny Fot: Facebook.com/FM Constelación 98.1

Prezydent Putin zapewnił podczas klubu dyskusyjnego Wałdaj, że chociaż Rosja posiada broń atomową, nie zaatakuje pierwsza innych krajów. Jeśli jednak nastąpi atak nuklearny na Rosjan, spotka się to z makabryczną reakcją.

Władimir Putin powiedział, że Rosjanie jako ofiary atomowej agresji pójdą do nieba. Ich przeciwnicy po prostu umrą i nie będą mieć nawet czasu na pokutę. Choć to makabryczna wizja, zebrani na sali w Soczi zareagowali śmiechem. Czy jednak nie było to ostrzeżenie związane z utworzeniem amerykańskich baz wojskowych w Polsce?

ZOBACZ TEŻ: Prezerwatywy z twarzą Putina. "Każdy ch*j potrzebuje ochrony"

"Rosja: program na XXI wiek" - broń atomowa i nowe technologie

Putin zapewnił, że Rosja nikogo się nie boi. Ma ogromne terytorium, a ludzie są gotowi oddać życie za ojczyznę. Jednocześnie skrytykował „globalizację” i wskazał ją jako możliwą przyczynę masakry w Kerczu.

RT.com zwraca uwagę, że prawo w Rosji pozwala na użycie broni atomowej w konwencjonalnym konflikcie. Bezpieczeństwo kraju musi być jednak zagrożone, aby Rosja pierwsza wykorzystała arsenał nuklearny.

Jak podaje themoscowtimes.com, Putin wspomniał także o nowych rosyjskich broniach i technologiach, z których niektóre są już gotowe do użycia, a niektóre są w fazie tworzenia. Potencjalny przeciwnik Rosji musi się więc spodziewać, że zostaną przeciwko niemu użyte m.in. nowe rakiety balistyczne, niewielkie głowice nuklearne doczepiane do standardowych pocisków, podwodne drony atomowe, broń laserowa i supersoniczna.

ZOBACZ TEŻ: Baba Wanga i jej przepowiednie. Europa zniszczona, Putin władcą świata

Przeczytaj więcej
Komentarze